koledow1.jpg

Z okazji Dnia Chłopaka została zorganizowana w szkole dyskoteka. Wspólnej zabawie i tańcom nie było końca... dyskoteka

 


      28 września po raz kolejny nasze gimnazjum wzięło udział w ogólnopolskiej kampanii „Zachowaj Trzeźwy Umysł”. Tym razem bawiliśmy się na stadionie sportowym „Wisły Płock”. W ramach kampanii zorganizowano zmagania sportowe i konkurs wiedzy o uzależnieniach pod hasłem „Żyj zdrowo na sportowo”. W turnieju oprócz uczniów naszego gimnazjum uczestniczyły następujące szkoły: Gimnazjum nr 3, 4, 6, 8. Reprezentacje szkół uczestniczyły w turnieju piłki nożnej w biegu na dystansie 1000m oraz konkursie wiedzy o uzależnieniach.

Imprezę przygotowali: p. Ewa Buchalska (koordynator imprezy), p. Jolanta Malecka, p. Marcin Lig i p. Daniel Sieradzki. Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy za rok.

     

Wyniki:
Turniej piłki nożnej   1. G 5,  2. G 4, 3. G 8,  4. G 6,  5. G 3
Konkurs wiedzy o uzależnieniach   1. G 8  2. G 4  3. G 5  4. G 3  i G 6
Bieg dziewcząt  1.Szczepańska Sandra -G 4,   2.Michalak Natalia -  G 3, 3. Pierzchała Alicja – G5
Bieg chłopców 1. Milewski Dominik- G 3 2.Piotrowski Maciej- G 3 3.Zmysłowski Piotr – G 4


26 września 2012r. uczniowie z klas IIc i IId wzięli udział w lekcji pokazowej z chemii o temacie „Ropa naftowa”. W ramach projektu „ORLEN School Projekt”. Projekt ten prowadzony jest pod patronatem Polskiego Koncernu Naftowego ORLEN.

>>więcej lekcja chemii


XLIV Zlot po Ziemi Mazowieckiej


20 września 2012r. w naszym gimnazjum gościła Pani Ewa Maksymowicz – osoba niewidoma, absolwentka Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Małachowskiego w Płocku oraz uczestniczka II Festiwalu Kultury i Sztuki dla Osób Niewidomych zorganizowanego przez Stowarzyszenie De Facto i Urząd Miasta Płocka. Spotkanie odbyło się w ramach projektu „Zobaczcie nas 2012”, realizowanego przez Fundację „Vis Maior” zajmującą się pomocą osobom niewidomym i słabowidzącym. Poświęcone było życiu ludzi z dysfunkcjami wzroku oraz ich uczestnictwie w kulturze. Miało ono na celu zwiększenie wrażliwości młodych ludzi na potrzeby i możliwości osób niepełnosprawnych, a także zmniejszenie lęku związanego z kontaktem z osobą niewidomą. Młodzież nauczyła się jak prowadzić niewidomego, poznała sposoby rozpoznawania przez nich rozmaitych przedmiotów, poruszania się w nowych miejscach. Ze względu na wyjątkową pogodę ducha, poczucie humoru i talent aktorski pani Maksymowicz uczniowie mieli możliwość budowania pozytywnych wzajemnych relacji, nauki szacunku dla osób niepełnosprawnych, a przy tym dobrze się bawili. Dowodem na to były spontaniczne brawa i łzy wzruszenia  Zobaczcie nas 2012r.


W dniu 18 września 2012r. byliśmy uczestnikami wycieczki do Pułtuska i Opinogóry.

Pierwszym jej punktem było poznawanie najciekawszych miejsc i zabytków Pułtuska. Zwiedziliśmy Bazylikę, która jest drugą w hierarchii - po katedrze płockiej - świątynią w diecezji płockiej. Spacerowaliśmy również po najdłuższym, brukowym rynku w Europie, na środku którego znajduje się Ratusz - obecna siedziba władz miasta. Dalszy ciąg pobytu w tym mieście to wizyta w Domu Polonii w Pułtusku, gdzie wzięliśmy udział w lekcji ,,Gawęda o zachowaniu się przy stole". Pod kierunkiem zamkowego Mistrza Kelnerstwa dowiedzieliśmy się,  jak należy spożywać posiłki, korzystać z zastawy stołowej i właściwie zachować się przy stole. Następnie przy przygotowanym obiedzie mieliśmy możliwość wykorzystania zdobytych umiejętności w praktyce. Ostatnim punktem wycieczki był pobyt w Muzeum Romantyzmu w Opinogórze. Zwiedziliśmy neogotycki Pałacyk mieszczący stałą ekspozycję poświęconą Zygmuntowi Krasińskiemu, neogotycki budynek Oficyny Dworskiej, w którym organizowane są ekspozycje czasowe oraz Kościół z kryptą grobową, w której pochowany jest Zygmunt Krasiński, jego rodzice i dzieci.

 

>>galeria więcej<< 


 

 ZDOBYLIŚMY CERTYFIKAT: STRONA PRZYJAZNA MŁODZIEŻY

 


"Sprzątanie świata – Polska 2012" odbędzie się w dniach 14, 15 i 16 września.

Kocham, lubię, szanuję... nie śmiecę" tak brzmi hasło przewodnie tegorocznej edycji, organizowanej w Polsce już dziewiętnasty raz. 

W tym roku motto akcji ma nas zachęcić do refleksji na temat szacunku do otaczającego nas świata i wynikających z tego konsekwencji. 
To szacunek nie pozwala nam wyrzucać śmieci do lasu czy na pobocza dróg, a tym samym zapobiega powstaniu problemu dzikich wysypisk śmieci – ogromnego niebezpieczeństwa dla środowiska, gleby, dziko żyjących zwierząt.
Uczniowie naszej szkoły w tym roku szkolnym wezmą udział w akcji 14 września.
Zapraszamy!

Ubezpieczenie w roku szkolnym 2012/2013
12 września odbyło się posiedzenie Rady Rodziców. 
Na zebraniu ustalono kwotę ubezpieczenia- 42zł.
 
Wpłaty u wychowawców i w sekretariacie szkoły do końca września.


Szanowni Rodzice
12  września 2012r. godz. 1630 odbędą się  spotkania rodziców z wychowawcami.
                                                                                Zapraszamy!W sobotę, 8 września 2012r. dwoje uczniów naszej szkoły: Adrianna Zajdlicz i Jakub Kowalczewski pod opieką polonistki Aleksandry Wiśniewskiej uczestniczyło na płockim rynku w „NARODOWYM CZYTANIU PANA TADEUSZA”- ogólnopolskiej akcji pod patronatem Prezydenta RP Bronisława Komorowskiego. >>>galeria<<<


 Ogłoszenie :))

Masz poczucie rytmu, lubisz tańczyć i chcesz miło i aktywnie spędzać swój wolny czas?! Przyjdź na casting do szkolnego zespołu Cheerleaderek!!! Zapraszamy wszystkie chętne dziewczyny z klas I i II 12.09.2012r. Od 14.30 do 15.30 czekamy na Was w szkolnej sali gimnastycznej. Wszystkie pytania dotyczące castingu do szkolnego zespołu gimnastyczno-tanecznego "RESPECT" można kierować do nauczycieli wychowania fizycznego.>>>
Przedstawiciele IPN podczas uroczystego rozpoczęcia roku szkolnego – Płock, Warszawa, 3 września 2012r.<<<

 


UWAGA!!! STYPENDIA SZKOLNE

Wnioski oraz szczegółowe informacje na temat udzielanych stypendiów szkolnych można uzyskać u pedagoga lub psychologa szkolnego.

Kryterium do uzyskania stypendium:

*dochód netto za sierpień nie przekraczający kwoty 351,00 złoty na osobę

*udokumentowanie sytuacji finansowej

Wnioski należy składać najpóźniej do 15.09.2012 u pedagoga/psychologa szkolnego ewentualnie w sekretariacie szkoły.

_____________________

W szczególnych przypadkach, kiedy dochód rodziny  przekroczy kwotę 351,00 złoty netto, w dniach 1 - 5 października br. istnieje możliwość złożenia w szkole wniosku przez rodziny, których dochód oscyluje w przedziale 351 zł – 456 zł (nowy formularz wniosku będzie dostępny od 01-10-2012).

 


5 września 2012r. w bibliotece gimnazjum zostanie zorganizowany

KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW UŻYWANYCH

serdecznie zaprasza

do skorzystania z tej możliwości zakupu książek w przystępnej cenie

Pani Dorota Czekaj - bibliotekarka

Podręczniki na rok szkolny 2012/2013


Uroczystość przekazania Proporca Pokoju i Księgi Pamiątkowej - galeria                            

3 września 2012 roku w kościele św. Bartłomieja w Płocku została odprawiona Msza Święta inaugurująca rozpoczęcie roku szkolnego i upamiętniająca 73. rocznicę wybuchu II wojny światowej. Podczas tej uroczystości młodzież z Gimnazjum nr 2 im. Orląt Lwowskich w Płocku przekazała Proporzec Pokoju i Księgę Pamiątkową delegacji uczniów  naszego gimnazjum. Liturgię uświetnił śpiew Harcerskiego Zespołu Pieśni i Tańca „Dzieci Płocka”, a słowa homilii podkreślały znaczenie pokoju. Proporzec został ufundowany  przez kombatantów walczących na różnych frontach II wojny światowej i wręczony 1 września 1989r. dzieciom i młodzieży płockiej. Zgodnie z tradycją każdego roku przekazywany jest delegacji uczniów poszczególnych płockich szkół. Nasze gimnazjum będzie sprawować opiekę nad sztandarem w roku szkolnym 2012/2013.

 


Uroczystość rozpoczęcia roku szkolnego 2012/2013

W dniu 3 września 2012 roku odbyło się w naszym gimnazjum uroczyste rozpoczęcie nowego roku szkolnego. Na wstępie pan dyrektor – Bogdan Zalewski powitał przybyłych na tę uroczystość uczniów, nauczycieli i rodziców. Zapoznał wszystkich zebranych z Listem Prezydenta Miasta Płocka – pana Andrzeja Nowakowskiego. Podał też kilka ważnych informacji dotyczących pracy gimnazjum w nadchodzącym roku szkolnym. Druga część uroczystości miała charakter patriotyczny i odnosiła się do upamiętnienia 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po krótkiej części artystycznej udaliśmy się na pobliski cmentarz parafialny. Przy Grobie Nieznanego Żołnierza złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze. Wysłuchaliśmy też prelekcji pana Jacka Pawłowicza – pracownika Instytutu Pamięci Narodowej w Warszawie dotyczącej obrony Radziwia we wrześniu 1939 roku. Była to dla wszystkich zebranych prawdziwa lekcja patriotyzmu.

Uroczysta inauguracja roku szkolnego 2012/2013 - galeria

Obchody 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej - galeria
 


 

Uroczyste rozpoczęcie

Roku Szkolnego 2012/2013

w Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku

3 września 2012r. o godz. 9.00

Dyrektor Szkoły

Po uroczystej Inauguracji Roku Szkolnego:

Spotkania uczniów klas I z wychowawcami.

Ia wychowawca - Monika Lubińska (sala nr 4)

Ib wychowawca - Elżbieta Misiak (sala nr 22)

Ic wychowawca - Monika Boćkowska (sala nr 11)

Uczniowie klas II i III z wychowawcami udadzą się na miejscowy cmentarz, wezmą udział w obchodach 73. rocznicy wybuchu II wojny światowej przy Dębie Pamięci.Archiwum:

Rok Szkolny 2012/2013 >>>   wrzesień  październik  listopad  grudzień  styczeń  luty marzec   kwiecień   maj  czerwiec      


 

Kto jest Online?

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour