zjazd2jpg.jpg

UWAGA!!!  STYPENDIA SZKOLNE (socjalne)

Zgodnie z art. 36 ustawy Kodeks postępowania administracyjnego z dnia 14 czerwca 1960 roku (Dz. U. z 2000 r. Nr 98, poz. 1071) Zarząd Jednostek Oświatowych informuje, że decyzje Prezydenta Miasta Płocka w sprawie przyznania stypendium szkolnego na okres I - VI 2013 roku zostaną wydane po otrzymaniu środków na ten cel, tj. dotacji celowej z budżetu państwa.

Przewidywany termin wydania decyzji to maj 2013 roku
                                                                                                     Zapraszamy!


23 stycznia 2013 roku w Książnicy Płockiej odbył się powiatowy konkurs dla uczniów gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych "ŚLADAMI ZYGMUNTA PADLEWSKIEGO I POWSTANIA STYCZNIOWEGO W PŁOCKU". Organizatorami konkursu byli: Książnica Płocka i Gimnazjum nr 5 w Płocku. Konkurs został objęty honorowym patronatem Pani Elżbiety Gapińskiej - Poseł na Sejm RP i Pana Andrzeja Nowakowskiego – Prezydenta Miasta Płocka. W konkursowe brało udział 12 drużyn z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych z Płocka i powiatu. Konkurs był częścią miejskich obchodów 150. rocznicy wybuchu powstania styczniowego.

Zwycięzcami konkursu zostali:

  • I miejsce - Gimnazjum nr 13 z Oddziałami Dwujęzycznymi w Płocku II,
  • II miejsce - Gimnazjum im. Krzysztofa Kamila Baczyńskiego w Słupnie,
  • III miejsce -  Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku.

Szkołę nasza reprezentowali uczniowie: Aleksandra Sobocińska, Natalia Jakacka i Mateusz Zdanowski.

     

 

 

Szanowni Rodzice!

23 stycznia  2013r. o godz. 1630 odbędą się  spotkania rodziców z wychowawcami.
                                                                                              Zapraszamy!


Obchody 150. rocznicy wybuchu Powstania Styczniowego

22 stycznia obchodziliśmy 150. rocznicę wybuchu Powstania Styczniowego. Pamięć powstańców w Płocku uczczono gromadząc się pod Płytą Nieznanego Żołnierza. Zebrali się tam parlamentarzyści, reprezentanci samorządu terytorialnego, kombatanci, uczniowie, żołnierze, przedstawiciele Instytutu Pamięci Narodowej oraz mieszkańcy Płocka. Uczniowie naszej szkoły również włączyli się w obchody tej rocznicy. Delegacja młodzieży wraz ze sztandarem naszego gimnazjum i Proporcem Pokoju wzięła udział w uroczystościach miejskich i oddała hołd powstańcom.

       

 

19 stycznia 2013r. uczniowie naszego gimnazjum gościli  w Fili nr 1 Książnicy Płockiej na kolejnym spotkaniu  z cyklu "Wybieramy zawód” – „Ratownik medyczny".  Prowadząca  spotkanie przedstawiła uczestniczącym w nim gimnazjalistom tajniki swojego zawodu. Uświadomiła młodym ludziom, że zawód ratownika medycznego wymaga wielu lat wytężonej nauki oraz zdolności i dużej wiedzy medycznej.  Od ratownika wymaga się szczególnych predyspozycji i umiejętności,  koncentracji uwagi, dokładności oraz odporności na stres. Gimnazjaliści aktywnie uczestniczyli w spotkaniu zadając wiele nurtujących ich pytań,  na które otrzymali wyczerpujące odpowiedzi. Mogli przećwiczyć resuscytację (RKO) oraz zobaczyć, jak udzielać pierwszej pomocy osobom poszkodowanym.

     

 Spektakl profilaktyczny „La Dolce Vita”

W poniedziałek 14 stycznia gościliśmy w naszym gimnazjum Profilaktyczno – Edukacyjny Teatr dla Dzieci i Młodzieży „Moralitet” z Krakowa. W wykonaniu artystów tego teatru młodzież obejrzała przedstawienie profilaktyczne zatytułowane „La Dolce Vita”, co w dokładnym tłumaczeniu oznacza „słodkie życie”. Spektakl poruszał problem uzależnień od określonych substancji oraz czynności. Uczniowie poznali czterech młodych ludzi uzależnionych od narkotyków, komputera i Internetu, hazardu oraz przesadnej dbałości o własny wygląd. Głównym celem spektaklu było uświadomienie młodym ludziom, jakie konsekwencje trzeba ponieść w życiu, jeżeli jest się uzależnionym.

   

  

Raz do roku wielkie granie, wielkie granie w pomaganie!!!

W niedzielę, 13 stycznia już po raz XXI w całej Polsce i nie tylko, zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. Hasło tegorocznej edycji brzmiało:

„Dla ratowania życia dzieci i godnej opieki medycznej seniorów”

I w tym roku grała „Orkiestra” z naszego gimnazjum. 8 wolontariuszy tj. Aleksandra Chojnacka IIIb, Aleksandra Chojnacka IIIa, Aleksandra Borkowska IIIc, Natalia Adamkiewicz IIId,  Milena Zgierska IIIc, Klaudia Świetlik IIId, Natalia Kowalska IIIa, Ewa Dąbrowska IIIa, których opiekunem była p. Monika Lubińska wyruszyło, by zachęcić mieszkańców naszego miasta do udziału w tej ogólnonarodowej akcji. Łącznie udało się im zebrać kwotę ok. 1200zł.
Za rok też będziemy „grać”… Będziemy "grać" do końca świata i o jeden dzień dłużej...

Sie ma!


 

Nasz udział w Płockim Orszaku Trzech Króli

6 stycznia obchodziliśmy Święto Objawienia Pańskiego, popularnie zwane Świętem Trzech Króli. Z tej okazji ulicami Płocka po raz drugi przeszedł uroczysty orszak, na czele którego podążali Trzej Królowie. W tym roku trasa przemarszu była dłuższa. W orszaku wzięło udział kilka tysięcy płocczan i gości z diecezji płockiej. Społeczność naszego gimnazjum włączyła się w obchody tego święta. Młodzież razem z „mędrcami ze wschodu” podążała ulicami naszego miasta, aby na koniec oddać pokłon maleńkiej Dziecinie i uczestniczyć w uroczystej mszy świętej. Chętni uczniowie wzięli udział w Rodzinnym  Konkursie Szopek Bożonarodzeniowych zorganizowanym przez Wydział Katechetyczny Diecezji Płockiej. W konkursie tym wyróżniono szopkę wykonaną przez Dominikę Janicką – uczennicę klasy IIb naszego gimnazjum.


>>>więcej<<<  

 

UWAGA!!! STYPENDIA MIEJSKIE

Wnioski o stypendium miejskie można pobierać pod koniec stycznia w sekretariacie szkoły lub u pedagoga/psychologa.

Do ubiegania się o stypendium uprawnieni są uczniowie:

  • zameldowani na pobyt stały na terenie miasta Płocka,
  • uczęszczający do szkół prowadzonych lub dotowanych przez Miasto Płock,
  • posiadający dochód na osobę w rodzinie poniżej 1.600,00 zł netto,
  • osiągający dobre wyniki w nauce tzn. średnia ocen powyżej: 4,30 w gimnazjum,
  • posiadający co najmniej dobrą ocenę zachowania,
  • posiadający rachunek bankowy (w przypadku uczniów w wieku do 13 lat oraz uczniów niepełnosprawnych, rachunek bankowy rodziców bądź opiekunów).

 Wnioski należy składać w sekretariacie szkoły lub u pedagoga/psychologa do 15 lutego 2013 .

Druki oraz szczegółowe informacje dotyczące stypendiów można pobrać ze strony internetowej www.zjo.lo.pl


 

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Płock

Zgodnie z zarządzeniem Rady Miasta Płocka, która uchwaliła projekt powołania Młodzieżowej Rady Gminy Płock odbyły się w naszej szkole wybory do tejże rady. W Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku utworzony został Okręg Wyborczy nr 18. Głosowanie miało miejsce 9 stycznia 2013 roku i trwało od godz. 10.35 do godz. 10.50.

Do głosowania uprawnionych było 265 osób. 229 uczniom wydano karty do głosowania. Komisja stwierdziła, że pieczęcie na urnie nie zostały naruszone. Wyjęto z urny 211 kart z ważnymi głosami oraz 14 kart, na których stwierdzono głosy nieważne, najczęściej z powodu postawienia znaku „x” obok większej liczby kandydatów niż mandatów. 4 karty do głosowania nie zostały wrzucone do urny. Po przeliczeniu głosów poszczególni kandydaci otrzymali następujące wyniki: Aleksandra Chojnacka 124 głosy, Patrycja Dylewska 42 głosy, Katarzyna Święcka 45 głosów.

>>>Więcej: wybory do MRGP<<<

Naszym reprezentantem w Młodzieżowej Radzie Gminy Płock została Aleksandra Chojnacka uczennica klasy IIIb


Wigilia w szkole

Okres Świąt Bożego Narodzenia to czas, w którym organizuje się spotkania przy wigilijnym stole. Te dni gromadzą rodzinę, bliskich, przyjaciół – każdą społeczność. Zgodnie z tradycją w naszej szkole 21 grudnia odbyła się uroczysta wigilia. Pierwszym jej punktem był koncert kolęd, na którym wystąpili młodzi artyści odkrywając przed kolegami i nauczycielami swoje talenty muzyczne. Następnie uczniowie udali się do klas, by tam wspólnie z wychowawcami zasiąść przy suto zastawionym wigilijnym stole, złożyć sobie życzenia i obdarować się prezentami. Kolejnym punktem uroczystości było spotkanie całej społeczności szkolnej, w trakcie którego nastąpiło podsumowanie i rozstrzygnięcie konkursów szkolnych, m.in. fotograficznego i informatycznego. Następnie obejrzeliśmy spektakl „Gimnazjalista i anioł” w wykonaniu uczniów naszej szkoły. Świąteczny nastrój podkreślały śpiewane wspólnie kolędy. Na zakończenie wszyscy podzieliliśmy się opłatkiem i złożyliśmy sobie świąteczne życzenia.  >>>galeria-więcej<<<

     

UWAGA!!! STYPENDIA SZKOLNE

Istnieje dodatkowa możliwość złożenia wniosku o stypendium szkolne (socjalne) dla osób, które z różnych względów nie złożyły wniosku we wrześniu danego roku szkolnego, wraz z obowiązkowym uzasadnieniem.

Wnioski o stypendium szkolne można składać do dnia 25 stycznia 2013 roku.


 

Drugoklasisto, sprawdź się!

 Weź udział w Szkolnym Konkursie Matematycznym MAT-MIX.

Termin konkursu: 23 stycznia 2013r.

Chęć uczestnictwa zgłoś swojemu nauczycielowi matematyki.

regulamin


 

Paulina Rogalska - Ia
 

Wyniki konkursu informatycznego
"Świąteczne wspomnienia-świąteczne życzenia"

Na konkurs wpłynęło 39 prac wykonanych przez uczniów  klas I-III.
Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie
a zwycięzcom gratulujemy:))

 


 Finał „Akcji Paczka 2012” – wyjazd do Mołdawii

Członkowie płockiego hufca Związku Harcerstwa Rzeczpospolitej zebrali dary w postaci żywności, zabawek, ubrań, artykułów chemicznych i szkolnych. Udało się zebrać 200 paczek. Grupa 40 harcerzy przekazała osobiście te dary rodakom mieszkającym w Bielcach – partnerskim mieście Płocka. Oprócz pomocy materialnej młodzi ludzie zawieźli rodakom odrobinę polskości. Spotykali się z nimi w Domu Polskim w Bielcach i Styrczy. Były wspólne rozmowy, wspomnienia i życzenia. Wśród harcerzy biorących udział w wyjeździe do Mołdawii było troje uczniów naszego gimnazjum: Kornelia Zasada, Weronika Śliwińska i Kamil Stasiak.

     


Archiwum:

Rok Szkolny 2012/2013 >>>   wrzesień  październik  listopad  grudzień  styczeń  luty marzec   kwiecień   maj  czerwiec      


 

Kto jest Online?

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour