egzamin1.jpg

  Zdobyliśmy Certyfikat w ramach ogólnopolskiego programu edukacyjno - profilaktycznego
„Szkoła Bezpiecznego Internetu”Działania realizowane
w tym roku szkolnym można śledzić pod adresem 

*Szkoła Bezpiecznego Internetu to program profilaktyczny Fundacji Kidprotect.pl oraz Grupy TP. Patronat honorowy objęła Minister Edukacji Narodowej, Pełnomocnik Rządu ds. Równego Traktowania oraz Rzecznik Praw Dziecka. Partnerami projektu są również Microsoft, F-Secure, Allegro, Nasza Klasa, Stowarzyszenie Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania. Rozrywkowego oraz agencje ZOOM i Bitartis.


Dzień Myśli Braterskiej

W dniach 22-24 lutego 2013r. po raz drugi w Radziwiu odbył się zlot harcerzy z okazji Dnia Myśli Braterskiej, czyli rocznicy urodzin założyciela scoutingu na świecie. W naszej szkole gościli harcerze z Płocka, Ciechanowa, Winnicy, Żuromina, Lubowidza, Płońska i Nasielska. Ponadto swoją obecnością zaszczycili nas: naczelniczka harcerek hm. Katarzyna Bieroń, naczelnik harcerzy hm. Sebastian Grochala, komendantka chorągwi mazowieckiej hm. Alicja Dziewanowska oraz hufcowa płockiego hufca ZHP. Równolegle świętowane było XX lecie ZHR w Płocku. Biwak upłynął w świetnej atmosferze, każdy mógł znaleźć dla siebie ciekawe zajęcie. Odbył się turniej płockiego hufca harcerek „Przymierze”, w którym wzięło udział 6 drużyn. Najlepszą okazała się 2 PDH „Bojaxhiu”, czyli nasza radziwska drużyna.


Zajęcia w Bibliotece dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej w Płocku na temat bezpiecznego Internetu.

26 lutego uczniowie klasy IIIb wraz z nauczycielem bibliotekarzem wzięli udział w lekcji dotyczącej bezpieczeństwa w Internecie „W sieci uzależnienia. Jak mądrze i bezpiecznie korzystać z Internetu?”. Zajęcia przeprowadzone zostały przez panią Aleksandrę Gawlik w Bibliotece dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej w Płocku. Celem lekcji było zapoznanie młodych internautów z zagrożeniami związanymi z korzystaniem z sieci. Poprzez dyskusję, oglądanie filmów, odgrywanie scenek uświadamiano uczniom, jak ważny jest problem bezpieczeństwa w Internecie.

     

Zanim na miejsce wypadku przybędzie fachowy personel medyczny, często dochodzi do sytuacji, w których poszkodowanemu należy udzielić natychmiast pomocy, decydującej o jego przeżyciu. Pierwsza pomoc na miejscu wypadku ratuje życie, gdy u poszkodowanego wystąpią: zaburzenia w oddychaniu (bezdech), zatrzymanie krążenia, krwotok, wstrząs pourazowy…
Udzielanie pierwszej pomocy w wyżej wymienionych stanach nie jest skomplikowane o czym dowiedzieliśmy się podczas zajęć prowadzonych przez p.Danutę Lewandowską z  ZR. PCK- Płock

        

Uczennice klas pierwszych, w tym tygodniu uczestniczyły również w programie edukacyjnym „Od dziewczynki do kobiety” prowadzonym przez p.Magdalenę Malanowską prelegentkę z firmy Johson&Johson. Zasadniczym celem programu było dostarczenie trzynasto-czternastoletnim dziewczętom wiedzy na temat wielu aspektów okresu dojrzewania, zasad właściwej higieny osobistej.


Zapraszamy do uczestnictwa w konkursach informatycznych: „(Nie)Bezpieczne surfowanie” oraz „Malowane Wielkanocą”. Konkursy mają zasięg międzyszkolny i mogą w nich uczestniczyć uczniowie klas 4-6 szkół podstawowych i 1-3 gimnazjów. Szczegółowe informacje w załącznikach...

(NIE)BEZPIECZNE SURFOWANIE

MALOWANE WIELKANOCĄ


Nowy plan lekcji!!!

Zapraszamy do zapoznania się z nowym planem lekcji obowiązującym od 18 lutego 2013r.

Nauczyciele

Klasy/Odziały

 * nowy plan lekcji dostępny jest również w dzienniku elektronicznym


Spotkanie z pisarką – panią Martą Fox

Młodzież naszego gimnazjum wraz z nauczycielem bibliotekarzem wzięła udział w spotkaniu z autorką książek dla młodzieży – panią Martą Fox. Zorganizowane ono zostało w Bibliotece dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej w Płocku w ramach projektu „Gadu – gadu z książką”. W pierwszej części spotkania autorka zaprezentowała swoją twórczość. Opowiedziała o napisanych przez siebie książkach oraz zapoznała zebranych z wierszami swojego autorstwa. Druga część spotkania została zdominowana przez młodzież. Zadawali oni wiele pytań dotyczących twórczości oraz życia prywatnego  pisarki.

 

Opis i analiza wyników ankiety skierowanej do rodziców uczniów Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku
w ramach programu „Szkoła Bezpiecznego Internetu”
(autor baneru: Bartosz Czekaj - Ic)


Spotkanie Prezydenta Miasta Płocka – pana Andrzeja Nowakowskiego z mieszkańcami Radziwia.

12 lutego miało miejsce w naszym gimnazjum spotkanie prezydenta – pana Andrzeja Nowakowskiego z mieszkańcami lewobrzeżnej części naszego miasta. Dyskutowano o potrzebie funkcjonowania rad osiedlowych, ich kompetencjach oraz pracy na rzecz własnego osiedla. Poruszono też kwestię zaplanowanych inwestycji w tej części miasta. Spotkanie stało się dobrą okazją do złożenia podziękowań pani Urszuli Malesie, która przez 15 lat była członkiem Rady Mieszkańców Osiedla "Radziwie" i z dużym zaangażowaniem pracowała na rzecz lokalnej społeczności.


 Już przeminął czar choinki, czas wysyłać walentynki!!!
Od 11 do 14 lutego 2013r.  w romantycznym, walentynkowym klimacie.

 

Samorząd Uczniowski  organizuje POCZTĘ WALENTYNKOWĄ, do której będzie można wrzucać kartki. Mogą być anonimowe, ale należy pamiętać o napisaniu do kogo walentynka ma trafić! - Imię, nazwisko i klasa. W Dzień Św. Walentego dostarczymy walentynki do adresatów. To doskonały sposób na wyznanie uczuć - szczególnie dla tych nieśmiałych. Może warto zrobić komuś taka miłą niespodziankę na początek nowego semestru?

"Choć się boję odrobinkę, ślę do Ciebie Walentynkę. Bo nadzieję cichą mam,
że Ci troszkę szczęścia dam." - to gotowiec dla leniuszków ...

Dodatkową atrakcją będą DEDYKACJE w radiowęźle szkolnym. Każdy będzie mógł wybrać piosenkę i dopisać do niej wyjątkowa dedykację. Samorząd zadba również o zabawne dedykacje-niespodzianki.

Liczymy na Wasze koleżanki i koledzy zaangażowanie i pomoc.
Samorząd Uczniowski

 

Wydanie świąteczne
>>>więcej<<<

W dniach 28 stycznia – 8 lutego trwają ferie zimowe.

Życzymy dużo śniegu i udanego wypoczynku.
Pamiętajcie o bezpieczeństwie podczas zabaw zimowych!

 Bezpieczna woda >>>  wypoczynek - plakat  >>>  ulotka

Bezpieczny stok >>> biały kodeks

11 lutego z dobrym humorem wracajcie do naszej szkoły.Dzień Bezpiecznego Internetu powołany został z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W 2013 roku tematem przewodnim Dnia Bezpiecznego Internetu są prawa i obowiązki cyfrowego obywatela. Tegoroczne hasło brzmi - Serfuję. Respektuję. Podczas obchodów DBI zwracamy uwagę na to, że każdy internauta ma prawo wykorzystywać potencjał Sieci do samorealizacji, zdobywania informacji, nauki czy zabawy - ponosi jednak odpowiedzialność za swoje działania w Internecie. Podczas serfowania w sieci powinien pamiętać o szanowaniu innych jej użytkowników i respektowaniu ich praw.

  >>>Zgłosiliśmy inicjatywę - znajdź ją!!!<<<

Wszelkie informacje o przebiegu Dnia Bezpiecznego Internetu 2013 publikowane są w serwisie www.dbi.pl oraz www.dzieckowsieci.pl. Dzieci znajdą też informacje o DBI w serwisie www.sieciaki.plArchiwum:

Rok Szkolny 2012/2013 >>>   wrzesień  październik  listopad  grudzień  styczeń  luty marzec   kwiecień   maj  czerwiec      


 

Kto jest Online?

Odwiedza nas 69 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour