szachy2.jpg

Apel podsumowujący sukcesy naszych uczniów

W środę 27 marca cała społeczność naszego gimnazjum spotkała się na wspólnym apelu. Głównym jego celem było poinformowanie wszystkich o osiągnięciach zdobytych przez uczniów naszej szkoły w konkursach przedmiotowych oraz wynikach Międzyszkolnej Ligii Przedmiotowej. Dyrektor szkoły wręczył dyplomy finalistom Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego – Aleksandrze Łakomej i Jakubowi Dorobkowi oraz finalistce Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego Biologii – Katarzynie Wiśniewskiej. Uczniowie otrzymane dyplomy powiesili na „Ścianie Mistrzów”. Pogratulowano też zwycięzcom konkursu biologicznego IX Międzygimnazjalnej Ligii Przedmiotowej oraz pozostałym uczestnikom ligi, którzy również zdobyli wysokie miejsca.

Następnie przypomniano uczniom o zachowaniu zasad bezpieczeństwa w szkole i poza nią. Na zakończenie dyrektor szkoły złożył wszystkim nauczycielom, pracownikom szkoły oraz uczniom i ich rodzicom świąteczne życzenia.


 

Ktoś kiedyś powiedział, że do osiągnięcia sukcesu jest potrzebne 10% talentu i 3% szczęścia. Reszta to ciężka, mozolna, mrówcza praca.

To właśnie uczennica klasy IIId - Katarzyna Wiśniewska potwierdziła tą teorię. Udowodniła swoją bogatą wiedzę biologiczną i... że solidną, systematyczną pracą można osiągnąć sukces. Została finalistką, Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego Biologii.

Gratulujemy Kasiu!!! Jesteśmy dumni.
Będziemy
trzymać kciuki na egzaminie gimnazjalnym.


 

I znowu sukces naszych gimnazjalistów!!!

Od 19 do 22 marca 2013r. odbywała się w Zespole Szkół nr 5 w Płocku IX Międzygimnazjalna Liga Przedmiotowa, która zakończyła się sukcesami naszych drugoklasistów.
Zostaliśmy zwycięzcami konkursu biologicznego zarówno indywidualnie jak i zespołowo:

  1. Grzelak Bartosz / Zasada Kornelia
  2. Łuczak Iga
  3. Puda Weronika

Bardzo dobrze zaprezentowali się także nasi uczniowie w konkursie historycznym drużynowo zdobywając drugą lokatę (indywidualnie Karol Olczak uplasował się na 3 pozycji). Trzecie miejsce drużynowo zdobyliśmy w konkursie fizycznym („wysoko” Maciej Gontarek, Karolina Piotrkowska i Maciej Piotrowski) oraz w konkursie geograficznym („wysoko” - Paulina Niedbała, Karol Olczak i Julia Więckiewicz). Nasi uczniowie równie dzielnie walczyli o czwartą pozycję w zmaganiach matematycznych oraz z j. angielskiego (w „pierwszej 10” Anna Stanisz i Jakub Kowalczewski). 20 marca również współzawodniczyli nasi „chemicy” ("pierwsza 10" - Iga Walczak, Karolina Piotrkowska, Maria Mrowicka) a 22 marca o najlepsze miejsca konkurowali w eliminacjach z j. polskiego - w „pierwszej 10”  znalazły się: Iga Łuczak i Katarzyna Laszuk.

Bardzo cieszymy się tymi osiągnięciami, serdecznie gratulujemy zwycięzcom i opiekunom.
Życzymy dalszych sukcesów:)

Więcej o wynikach konkursu na stronie organizatora – >>>Zespołu Szkół nr  5 w Płocku<<<


Nasi uczniowie finalistami Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego

Na początku marca odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Geograficznego. Gimnazjum nr 3 w Płocku reprezentowali: Aleksandra Łakoma i Jakub Dorobek, uczniowie którzy w pięknym stylu pokonywali poprzednie etapy konkursu, awansując do wspomnianego finału. Ciężka praca, mnóstwo rozwiązanych testów, wiele godzin spędzonych nad atlasem i książkami geograficznymi przyniosły oczekiwany rezultat.

Jesteśmy z Was dumni! Gratulujemy

Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego
"Malowane Wielkanocą"

I Nagroda
Julia Brzezińska - klasa V - Szkoła Podstawowa nr 2 we Włocławku
Opiekun: Magdalena Lewandowska
II Nagroda Ex aequo
Julia Łuczak - klasa VI - Szkoła Podstawowa w Soczewce
Julia Pachniewska - klasa VI - Szkoła Podstawowa w Soczewce
Opiekun: Hanna Przybyszewska
III nagroda
Bartosz Rzemieniecki - klasa V -
Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 22 w Płocku
Opiekun: Iwona Blank
 
Uczniowie Gimnazjum nr 3 w Płocku:

I Nagroda:
Katarzyna Wiśniewska
II Nagroda: Justyna Czerniak
III nagroda: Natalia Michalak
 
Zwycięzcom gratulujemy:))
Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursów organizowanych przez Naszą szkołę.
 
*Prezentacja prac konkursowych oraz rozdanie nagród odbędzie się 9 kwietnia 2013r.  podczas DNIA OTWARTEGO organizowanego w Gimnazjum nr 3 w Płocku

Szanowni Rodzice!

Dzień Otwarty
3 kwietnia  (środa) 2013r. 1630-1800
                                                         
Zapraszamy!


 

 

 

Z okazji zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy 

całej Społeczności Szkolnej, Absolwentom i Sympatykom naszego Gimnazjum życzymy radosnego, wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Niech wiara, nadzieja i miłość przesłoni troski dnia codziennego. Oby życie odradzające się w świecie i w każdym z nas stało się tak barwne, jak pisanki na wielkanocnym stole.     

Dyrekcja Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku

*Przerwa świąteczna trwa od 28 marca (czwartek) do 2 kwietnia (wtorek). Powrót do szkoły 3 kwietnia 2013r. (środa) .

 


„Czym skorupka za młodu…”

Szkoła w rękach uczniów!!! - 21 marca - Pierwszy dzień wiosny -  obchodziliśmy hucznie i radośnie. Szkolny Dzień Samorządności przygotowany przez  SU w tym roku przebiegał pod hasłem: „Czym skorupka za młodu…”. Młodzież  wykazała się ogromną pomysłowością i umiejętnościami aktorskimi przedstawiając kabaretowe scenki i skecze. Społeczność szkolna nagrodziła gromkimi brawami wszystkich występujących. Zaangażowani w życie szkoły uczniowie otrzymali słodkie upominki sfinansowane przez Radę Rodziców.

 Galeria>>>więcej<<<


Wyniki Międzyszkolnego Konkursu Informatycznego
kategoria: gimnazja

(Nie) Bezpieczne Surfowanie

  • I Nagroda - Mateusz Hartliński - klasa II - Gimnazjum z Oddziałami Integracyjnymi nr 8 im. Aleksandra Macieszy w Płocku
  • II Nagroda - Anna Stanisz – klasa II - Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku
  • III Nagroda - Bartosz Czekaj – Klasa I - Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła w Płocku w Płocku

Zwycięzcom gratulujemy:))

 

Dziękujemy wszystkim uczestnikom konkursu i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnych edycjach konkursów organizowanych przez Naszą szkołę.

*Prezentacja prac konkursowych oraz rozdanie nagród odbędzie się 9 kwietnia 2013r.  podczas DNIA OTWARTEGO organizowanego w Gimnazjum nr 3 w Płocku

Spotkanie z panią Anną Łaciną – Profilaktyka zachowań ryzykownych

22 marca uczniowie klasy Ia i Ic wzięli udział w spotkaniu z panią Anną Łaciną – autorką książek dla dzieci i młodzieży. Pisarka przedstawiła się młodym czytelnikom jako genetyk, biolog, dziennikarka, pisarka, „kobieta ciekawa świata, poszukiwaczka wiedzy wszelakiej”. Pani Anna Łacina opowiadała o swojej twórczości, przybliżała młodzieży sylwetki bohaterów swoich książek. Dużo uwagi poświęciła postaciom, które popadły w różnego typu uzależnienia, np. od narkotyków, alkoholu, komputera.

Ostatnia część spotkania przeznaczona była na indywidualne rozmowy z czytelnikami oraz rozdawanie autografów.

       

Obejrzenie wystawy „Z wizytą u Andersena”

Chętni uczniowie klas pierwszych wraz z nauczycielem bibliotekarzem udali się do Filii nr 1 Książnicy Płockiej. Obejrzeli tam wystawę zatytułowaną „Z wizytą u Andersena” wykonaną z okazji Dni Książki Dziecięcej. Oglądając fotografie i czytając fragmenty baśni młodzież miała możliwość zapoznania się z twórczością Andersena i poznania ciekawostek z jego życia.


 Przedstawienie profilaktyczne: „Czerwony Kapturek na czacie”

„Uważaj bracie, z kim umawiasz się na czacie”

To morał bajki, którą wystawili uczniowie naszego gimnazjum we wtorek 19 marca w ramach projektu „Szkoła Bezpiecznego Internetu”. Była to współczesna opowieść o Czerwonym Kapturku szukającym księcia poznanego przez Internet, którym niestety okazał się wilk. Było wesoło, kolorowo, pełno humoru…

       

Galeria >>>więcej<<<


Udział w spotkaniu z radną Rady Miasta Płocka - Panią Barbarą Smardzewską-Czmiel

We wtorek 19 marca naszą szkołę odwiedziła pani Barbara Smardzewska-Czmiel – rzecznik prasowy ZUS w Płocku, a zarazem radna Rady Miasta Płocka. Jest ona częstym gościem w naszym gimnazjum. Swoją obecnością uświetnia większość uroczystości szkolnych. Tym razem spotkała się z młodzieżą, by opowiedzieć o swojej pracy – obowiązkach rzecznika prasowego ZUS.

Pani Barbara Smardzewska-Czmiel podczas uroczystego apelu wręczyła najlepszym uczniom naszego gimnazjum listy gratulacyjne Prezydenta Miasta Płocka. Na zakończenie spotkania obejrzała przedstawienie w wykonaniu młodzieży naszego gimnazjum.

     

 

Spotkanie z Panem Bogusławem Osieckim

Dnia 15 marca klasa IIc wraz ze swoim wychowawcą uczestniczyła w spotkaniu z prezesem Towarzystwa Miłośników Radziwia – panem Bogusławem Osieckim. Opowiadał on o korzeniach, historii rodziny i pamięci historycznej przekazywanej z pokolenia na pokolenie.

   

Dużo uwagi poświęcił działalności Towarzystwa Miłośników Radziwia – organizacji pozarządowej, stowarzyszeniu, które zajmuje się m.in. badaniem historii tego regionu. Na zakończenie spotkania, wspólnie z młodzieżą próbował odpowiedzieć na pytanie nurtujące wielu mieszkańców naszej dzielnicy: „Czy w Radziwiu żyli Tatarzy?”.


Koncert edukacyjny Płockiej Orkiestry Symfonicznej

"Kotły cesarza Abisyni, dzwony i inne bicie"

15 marca młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w koncercie edukacyjnym w wykonaniu muzyków Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Został on przygotowany i poprowadzony przez panią Annę Piórkowską.  Uczniowie wysłuchali utworów światowej sławy kompozytorów zagranych na instrumentach perkusyjnych przez  panią Dorotę Cichor oraz pana Michała Zawadzkiego. Akompaniował im Stanisław Psarski. Największe uznanie wśród młodych melomanów zyskał utwór Jana Sebastiana Bacha pt. „Ave Maria”

   

   

"Gdzie słyszysz śpiew, tam śmiało wstąp, tam dobre serca mają.
Bo ludzie źli, ach, wierzaj mi, ci nigdy nie śpiewają"
Johann Wolfgang Goethe

 

W edukacyjnym studiu nagrań

W Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku pod opieką p. Boćkowkiej próbowały swoich „sił wokalnych” Kamila i Dominika Bieniek. Realizatorem nagrań był p. Piotr Tobota. Dwa utwory zamieściliśmy na naszej stronie internetowej w panelach:  Ceremoniał: Hymn Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz Absolwenci: Piosenka absolwenta.

Miłego słuchania


        

Przygotowane przez uczniów naszego gimnazjum filmy:

"@nioł i Di@beł"
"Dawno, dawno temu, @ teraz..."
"Obowwwiązki w domu i w Sieci"

zostały zgłoszone do Ogólnopolskiego Konkursu "Pr@wa i obowwwiązki", którego organizatorem była fundacja Safer Internet


Spotkanie z Panem Pawłem Nowakiem – „człowiekiem z pasją”

We wtorek 12 marca uczniowie klasy IIc i IId spotkali się z Panem Pawłem Nowakiem – mieszkańcem Radziwia, „sąsiadem” naszego gimnazjum. To człowiek wielu talentów, więc młodzi ludzie mogli posłuchać, nie tylko o tym, na czym polega praca właściciela firmy „Promocja Via – Art” zajmującej się reklamą, ale przede wszystkim, że warto podążać za marzeniami, zdobywać różne doświadczenia i umiejętności oraz umieć rezygnować z czegoś, co nie powinno stać się naszym „całym życiem”.

Piłkarz, piosenkarz, animator kultury, przedsiębiorca, prowadzący imprezy kulturalne i rozrywkowe, a przede wszystkim człowiek spełniony i szczęśliwy. Bohater tego spotkania naszym gimnazjalistom dał radę: „Postaw konkretny cel, który powinieneś realizować w konkretnym czasie. Potem następny i następny. Jeśli wiesz, do czego dążysz, na pewno Ci się uda”.


          

"Piękna kobieta podoba się oczom, dobra podoba się sercu,
jedna jest klejnotem, druga skarbem."
Napoleon Bonaparte

Z okazji DNIA KOBIET "męska część" Gimnazjum nr 3 w Płocku, pragnie życzyć spełnienia wszystkich marzeń i…aby każdy kolejny dzień był Dniem Kobiet.

                                                             WSZYSTKIEGO NAJLEPSZEGO!!!


 

Spotkanie z przedstawicielami Straży Miejskiej w Płocku

W dniu 8 marca miało miejsce w naszym gimnazjum spotkanie młodzieży z przedstawicielami Straży Miejskiej w Płocku na temat odpowiedzialności prawnej nieletnich w ramach programu profilaktycznego „Świadomy Gimnazjalista”. Uświadomiono uczniom algorytmy postępowania w przypadku ujawnienia na terenie szkoły zażywania narkotyków, palenia papierosów, spożywania alkoholu. Wyjaśniono też pojęcia: kodeks karny, czyn karalny, wykroczenie, przestępstwo.


Dzień Bezpiecznego Internetu 2013
- apel podsumowujący starania o przyznanie certyfikatu „Szkoła Bezpiecznego Internetu”

Zdobyliśmy certyfikat „Szkoła Bezpiecznego Internetu”. 7 marca odbył się apel podsumowujący nasze starania o jego przyznanie. Młodzież obejrzała filmy edukacyjne poruszające temat cyberprzemocy, piractwa w sieci oraz innych zagrożeń płynących z Internetu. Wyświetlono też filmy nagrane przez uczniów naszej szkoły, które wzięły udział w konkursie „Moje pr@wa i obowwwiązki” zorganizowanym przez Polskie Centrum Programu S@ferinternet. W ostatniej części apelu uczniowie wystawili scenki edukacyjno – profilaktyczne poruszające problem uzależnienia od komputera oraz niewłaściwego korzystania z Sieci.

   

W dniach 7 – 8 marca nasze gimnazjum, jako jedne z 80 w Polsce, objęte zostało Ogólnopolskim Badaniem Szkół - „Zrównanie wyników egzaminów zewnętrznych”. Przeprowadzone ono zostało przez Instytut Badań Edukacyjnych w Warszawie na zlecenie Ministerstwa Edukacji Narodowej. W badaniach wzięła udział wybrana losowo klasa IIId. Uczniowie w ciągu dwóch kolejnych dni napisali test podobny do egzaminu gimnazjalnego.

Celem tych badań było uzyskanie możliwości porównania wyników egzaminów gimnazjalnych z poszczególnych lat. Pozwoli to uzyskać informacje o tym, czy poziom umiejętności gimnazjalistów w kolejnych latach zmieniał się, czy pozostawał na zbliżonym poziomie.


 1 marca

Narodowy Dzień Pamięci

"Żołnierzy Wyklętych"

Dzień ten poświęcony jest pamięci żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Obchodzony jest od trzech lat, ale szczególnie uroczyście w roku bieżącym, ponieważ ogłoszony on został Rokiem „Żołnierzy Wyklętych”.

Społeczność naszego gimnazjum włączyła się w obchody tego święta. Przygotowana została gazetka informacyjna z ekspozycją plakatów – biogramów przybliżająca postacie „Żołnierzy Wyklętych”. Odbył się też uroczysty apel, podczas którego zaprezentowano zapomniane postacie bohaterów oraz uświadomiono młodzieży, że pamięć i duma z naszych przodków jest ważnym elementem polskiej tożsamości.

   

UWAGA!!!
Zmiana daty składania prac
Ostateczny termin to:
19 kwietnia 2013r.
 
UWAGA!!!! Nadchodzę!Wiosna
Regulamin konkursu fotograficznego
 

1 marca odbył się w naszej szkole jubileuszowy X Turniej Halowej Piłki Nożnej o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 3 w Płocku. O nagrodę tę walczyły drużyny nauczycieli płockich szkół: SOSW nr 1, gimnazjów nr 2, 3, 5, 8 oraz drużyna Urzędu Miasta Płocka. Po zaciętej walce zwycięzcami okazali się przedstawiciele SOSW nr 1, na drugim miejscu uplasowała się drużyna Gimnazjum nr 8. Nauczyciele reprezentujący naszą szkołę zajęli trzecie miejsce.

Zwycięska drużyna:
przedstawiciele SOSW nr 1 w Płocku

   

Turniej nauczycieli został poprzedzony rozgrywkami młodzieży z poszczególnych płockich gimnazjów. Był to Międzyszkolny Turniej Halowej Piłki Nożnej Chłopców rocznik 1999 o Puchar Dyrektora Gimnazjum nr 3 w Płocku zorganizowany w ramach kampanii "Zachowaj Trzeźwy Umysł". Wzięło w nim udział około 50 młodych zawodników z gimnazjów nr 1, 3, 4, 8.

                  Wyniki turnieju: 

I miejsce – Gimnazjum nr 8 w Płocku

II miejsce – Gimnazjum nr 3 w Płocku

III miejsce – Gimnazjum nr 4 w Płocku

W ramach kampanii odbył się na terenie szkoły konkurs plastyczny pod hasłem "Odmów - nie bierz". Celem tego konkursu było propagowanie wśród młodych ludzi wiedzy na temat szkodliwości uzależnień od narkotyków, nikotyny i alkoholu oraz zachęcanie ich do promowania zdrowego stylu życia.

 Archiwum:

Rok Szkolny 2012/2013 >>>   wrzesień  październik  listopad  grudzień  styczeń  luty marzec   kwiecień   maj  czerwiec      


 

Kto jest Online?

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour