slubowanie.jpg

 

 

Udział w projekcie profilaktycznym „Archipelag Skarbów”

W dniach 30 – 31 października uczniowie klas drugich uczestniczyli  w programie profilaktycznym - Archipelag Skarbów. Program prowadzony był przez ekipę specjalnie przeszkolonych trenerów. Uczył zdrowego i mądrego stylu życia oraz pokazał młodym ludziom ich ogromny pozytywny potencjał. Celem programu było zachęcenie uczniów do unikania alkoholu, narkotyków, przemocy, pornografii i  wyrobienie wśród młodego pokolenia odpowiedzialności za miłość. W trakcie dwóch czterogodzinnych bloków warsztatowych zamieniono  grupę młodzieży w poszukiwaczy skarbu, jakim jest głębokie szczęście, trwała miłość i realizacja w życiu własnych pasji i marzeń.

 

   

 

Wieczór z Jamesem Bondem

30 października w naszej szkole odbyły się warsztaty kulturowe związane z postacią legendarnego Jamesa Bonda.  Wzięła w nich udział chętna młodzież z naszego gimnazjum oraz zaproszeni goście z Gimnazjum nr 8. Uczniowie z klasy IIIa zaprezentowali  swój projekt gimnazjalny, który przygotowali w klasie drugiej zatytułowany: „James Bond – Agent Jej Królewskiej Mości”. Po prezentacji  projektu młodzież miała możliwość obejrzenia najnowszych filmów o Agencie 007. Zarówno projekt gimnazjalny, jak i projekcja filmów wzbudził duże zainteresowanie wśród zebranych.

 


 
 

X Mazowiecki Turniej Szachowy im. Jana Pawła II

19 października 2013 roku

 

fotoreportaż z turnieju

 

 


 

 10. rocznica otwarcia szkoły i nadania jej imienia

Film "X lat z życia Gimnazjum" 

17 października 2013 roku
 Dzień Patrona Szkoły

To szczególny czas dla społeczności naszego gimnazjum.
Wspominamy wtedy naszego Patrona – Papieża Jana Pawła II.
Tegoroczne obchody Dnia Patrona Szkoły upłynęły pod hasłem: „Jan Paweł II – Papież Dialogu”.

W tym dniu obchodziliśmy również 10. rocznicę otwarcia szkoły i nadania jej imienia.

Dzień Patrona Szkoły 2013


 

 


 

Wyniki Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego "Jan Paweł II - Papież Dialogu"

 


 

 Zapraszamy do udziału
w Ogólnopolskim Konkursie Plastycznym "Jan Paweł II - Papież Dialogu"
Regulamin:     str. 1     str. 2 
Zgoda na przetwarzanie danych osobowych


 

Nasz udział w I Biegu Papieskim w Płocku

16 października 2013r.

Organizatorem I Biegu Papieskiego w 35. rocznicę wyboru papieża Jana Pawła II była Akcja Katolicka Diecezji Płockiej. Biegowi patronował ks. Biskup Piotr Libera. Wzięło w nim udział około 200 osób. w tym uczniowie Katolickiego Liceum Ogólnokształcącego w Sikorzu, Zespołu Szkół Technicznych i Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Płocku, Zespołu Szkół Ekonomiczno-Kupieckich w Płocku, Zespołu Szkół Usług i Przedsiębiorczości w Płocku, Zespołu Szkół nr 5, Szkoły Podstawowej nr 6 w Płocku oraz przedstawiciele naszego gimnazjum. Reprezentowała nas dwudziestoosobowa grupa młodzieży z klasy IIc.

Wszyscy uczestnicy I Biegu Papieskiego zgromadzili się na Placu Celebry. Po krótkiej modlitwie wyruszyli na trasę. Biegli ulicami: Łukaszewicza, Nowowiejskiego, Okrzei, Kazimierza Wielkiego, Stary Rynek, Małachowskiego, Teatralną, Plac Narutowicza, Tumską. Łącznie musieli pokonać około 5 km. I Bieg Papieski  zakończył się przy pomniku bł. Jana Pawła II przy katedrze. Uczestnicy złożyli tam kwiaty oraz wspólnie zaśpiewali „Barkę”.

 


 

Z okazji przypadającego w dniu 14 października Dnia Edukacji Narodowej składam Szanownemu Gronu Pedagogicznemu oraz wszystkim Pracownikom Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku najserdeczniejsze podziękowania za Waszą trudną i odpowiedzialną pracę.

Zawód, który wybraliśmy jest trudny, ale bardzo satysfakcjonujący. Dzięki niemu możemy kształtować umysły i charaktery. Pracować z Uczniami by realizowali swoje marzenia i pasje. Bez naszego zapału, doskonałego przygotowania i zaangażowania w szkole i poza nią – jesteśmy dalej od tego celu i dalej od ucznia. Życzę wszystkim Nauczycielom, abyśmy zawsze byli napędzani pozytywną energią skierowaną w stronę Ucznia i całej szkoły.

Wszystkiego najlepszego z okazji
Dnia Edukacji Narodowej!
Bogdan Zalewski

Dyrektor Szkoły

 


     

15 października 2013r. odbyła się akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Zgodnie z tradycją rozpoczęła się ona wprowadzeniem sztandaru szkoły. Po przywitaniu zgromadzonych głos zabrał dyrektor szkoły - Pan Bogdan Zalewski. Podziękował wszystkim pracownikom za trud wkładany w nauczanie i wychowanie młodzieży. Następnie przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego złożyli nauczycielom oraz pracownikom administracji i obsługi najserdeczniejsze życzenia w dniu ich święta. Wyrazem wdzięczności były kwiaty. Kolejny punkt uroczystości to część artystyczna w wykonaniu młodzieży. Tradycyjnie w Dniu Edukacji Narodowej wręczone zostały nauczycielom nagrody przyznane przez dyrektora szkoły. Przedstawiciele naszego gimnazjum wzięli również udział w miejskich uroczystościach Dnia Edukacji Narodowej z Prezydentem Płocka.


 „Najlepszym jest ten, który potrafi tchnąć w duszę uczniów przyjemność”
W. Szymborska

14 października
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

składamy serdeczne życzenia Dyrekcji, Nauczycielom oraz Pracownikom szkoły,  realizacji planów zawodowych, zadowolenia z wykonywanej pracy, optymizmu, uśmiechu każdego dnia i wszelkiej pomyślności w życiu osobistym.

Uczniowie Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku


 

XI Pieszy Rajd Patrolowy
Szlakiem Przyrodniczej Ścieżki Dydaktycznej

Reprezentacja uczniów naszego gimnazjum 10 października wzięła udział w XI Pieszym Rajdzie Patrolowym w Soczewce. Uczestnicy rajdu wyruszyli szlakiem przyrodniczej ścieżki dydaktycznej. Pokonując wiele przeszkód drużyna młodzieży z naszej szkoły zajęła III miejsce. Emocji nie zabrakło.

 

 


Udział w Zjeździe Rodziny Szkół Jana Pawła II na Jasnej Górze

Tegoroczne spotkanie na Jasnej Górze odbyło się 10 października. Pielgrzymka była okazją do wspólnego świętowania jubileuszu 13-lecia działalności Rodziny Szkół im. Jana Pawła II oraz 35. rocznicy wyboru kardynała Karola Wojtyły na papieża.

Na Jasną Górę przyjechało tysiące pielgrzymów – uczniów, nauczycieli i katechetów ze szkół noszących imię Papieża Polaka. Nasze gimnazjum reprezentowała 35 osobowa grupa młodzieży wraz z dyrekcją szkoły i opiekunami.

   

galeria: Częstochowa 2013

 


 

Spotkanie integracyjne uczniów

„Noc w gimnazjum”

 
 

Młodzież z klasy IIc i Ib wraz z wychowawcami zebrała się w piątkowy wieczór 4 października na spotkaniu integracyjnym.

Były zawody i rozgrywki sportowe, dyskoteka, poczęstunek oraz spotkanie z harcerkami – absolwentkami naszego gimnazjum.

Nie zabrakło też nocnej wyprawy do lasu, podczas której wypuściliśmy w niebo „lampion szczęścia”.

Zabawa trwała do późnych godzin nocnych.

 galeria: "Noc w gimnazjum"


 

 

Spotkanie autorskie w Filii nr 1 Książnicy Płockiej

W piątek 4 października grupa fanów czytania zebrała się w Filii nr 1 Książnicy Płockiej. Nasze gimnazjum reprezentował m.in. Pan Dyrektor Bogdan Zalewski oraz  Pani Wicedyrektor Elżbieta Chmura. Na spotkaniu obecni byli też uczniowie klasy IIc z rodzicami. Wszyscy oni wraz z innymi mieszkańcami Radziwia uczestniczyli w  spotkaniu autorskim z Panem Leszkiem Skierskim oraz bohaterką jego książki „Gdyby nie Anna Frank…” – płocką poetką Panią Wandą Gołębiewską.

Panią Gołębiewską młodzież naszej szkoły zna dość dobrze, gościliśmy bowiem w maju na wieczorze Jej poezji. Znamy także Jej utwory poświęcone rodzinnej ziemi i Wiśle, a szczególnie Radziwiu, w którym się wychowała.

Do szkoły wróciliśmy z egzemplarzem książki z dedykacjami Autora i Bohaterki.


 

Wycieczka do Łodzi

3 października 2013r.

Grupa uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w wycieczce do Łodzi. Po drobnych komplikacjach, około godziny 7.30, w dobrych nastrojach wyruszyliśmy w drogę. Pierwszy punkt programu stanowiła wizyta w teatrze V6. Mieliśmy przyjemność obejrzeć tam spektakl będący adaptacją powieści Roberta Louisa Stevensona pt. „Dr Jekyll and Mr Hyde”. Dotykał on najtrudniejszych, matafizyczno - filozoficznych rozważań na temat natury człowieka i odwiecznej walki pomiędzy dobrem a złem w nas samych. Nie była to sztuka łatwa dla młodzieży, jednak jej zdecydowany atut stanowił fakt, że odbywała się w języku angielskim. Po wyjściu z teatru odbyliśmy spacer w południowych promieniach jesiennego słońca po głównej ulicy Łodzi – Piotrkowskiej.

Następnie udaliśmy się do Centralnego Muzeum Włókiennictwa. Początkowo mało entuzjastycznie nastawiona młodzież, ożywiała się z każdą chwilą zwiedzania wystawy interaktywnej, która dyskretnie, lecz zdecydowanie wciągnęła wszystkich w fascynujący świat produkcji bawełny. Uczniowie mieli okazję skorzystać z aplikacji umożliwiających projektowanie wzorów materiałów i wysłanie e-kartki z własnym zdjęciem do przyjaciół.

Ostatni punkt programu stanowiła wizyta w jednym z największych w Polsce i Europie centrów handlowych – w Manufakturze. Młodzież mogła zjeść ciepły posiłek w wybranej przez siebie restauracji i spędzić czas w swoim gronie. Wszyscy punktualnie stawili się w miejscu zbiórki, po czym udaliśmy się w drogę powrotną. Około godziny 20 zmęczeni, lecz zadowoleni dojechaliśmy do Płocka. (opiekunowie: M. Kieszkowska, M. Lubińska, M. Ambroziak)


 

 

Zmiana planu lekcji
od 7 października 2013r.

Plan lekcji

 

 Archiwum:

Rok Szkolny 2013/2014 >>>   wrzesień 2013   październik 2013

Rok Szkolny 2012/2013 >>>   wrzesień  październik  listopad  grudzień  styczeń  luty marzec   kwiecień   maj  czerwiec      


 

 


 

Kto jest Online?

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour