sportowyy.jpg

SZKOLNA AKCJA!!!
Uczniowie, Pracownicy szkoły i Rodzice - Pomóżmy spełnić marzenia:))

Nakręć się i pomóż Mariuszowi!

Ruszamy z akcją zbierania PLASTIKOWYCH NAKRĘTEK (po sokach, napojach, środkach chemicznych, przemysłowych). Jest nam ich potrzebnych kilka ton, żeby uzbierać na dalsze leczenie i rehabilitację naszego niepełnosprawnego synka. Mariusz urodził się z mózgowym porażeniem dziecięcym, wymaga ciągłej opieki i rehabilitacji, dlatego zwracamy się do Was o pomoc. Nie wyrzucajcie zbędnych korków i nakrętek do kosza. Każda nakrętka ma ogromną wartość!

Prosimy przekazywać je do Sandry Paliwody z kl. IIIb lub Andżeliki Prusińskiej z kl. IIc.
Z góry Dziękujemy za okazane serce i pomoc.

Rodzice Mariusza

 


 

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Płock

25 listopada odbyły się w naszej szkole wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Płock. W naszym gimnazjum utworzony został Okręg Wyborczy nr 13. Głosowanie miało miejsce podczas długiej przerwy i trwało od godz. 10.35 do godz. 10.50.

 

Kandydaci do Młodzieżowej Rady Gminy Płock to:

Kornelia Zasada - kl.IIIa  
oraz
Konrad Karpiński kl.IIIc 

 W skład Okręgowej Młodzieżowej Komisji Wyborczej weszli następujący uczniowie:
Patrycja Kijek – przewodnicząca,Weronika Wilczek  – wiceprzewodnicząca
oraz członkowie: Zofia Stryszowska i Iga Łuczak.

Do udziału w wyborach uprawnionych było 249 osób. 227 uczniom wydano karty do głosowania. Komisja stwierdziła, że pieczęcie na urnie nie zostały naruszone. Wyjęto z urny 215 kart z ważnymi głosami oraz 5 kart, na których stwierdzono głosy nieważne, z powodu postawienia znaku „x” obok większej liczby kandydatów niż mandatów. Po przeliczeniu głosów poszczególni kandydaci otrzymali następujące wyniki: Konrad Karpiński 103 głosy, Kornelia Zasada 112 głosów.

Naszym przedstawicielem w Młodzieżowej Radzie Gminy Płock została Kornelia Zasada z klasy IIIa.

 


 

 

 Koncert edukacyjno - kameralny

18 listopada uczestniczyliśmy w koncercie edukacyjno – kameralnym w wykonaniu muzyków Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Nosił on tytuł „Wokalne fascynacje w 200. rocznicę urodzin Verdiego”. W programie usłyszeliśmy pieśni tego kompozytora wykonane przez Jolantę Tyszkiewicz. Akompaniował Marek Roszkowski oraz Stanisław Pisarski.

 

     

 

 

Szkolne obchody Święta Odzyskania Niepodległości

95. rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości była uroczyście obchodzona przez społeczność naszego gimnazjum. Dzień 12 listopada został ogłoszony Dniem Biało – Czerwonym. Symbole narodowe oraz nasze ojczyste barwy widoczne były na każdym kroku. Biało – czerwone flagi powiewały nad budynkiem naszej szkoły. Barwy narodowe były też nieodzownym elementem stroju niektórych uczniów i nauczycieli.

     

Głównym punktem szkolnych obchodów Święta Niepodległości była uroczysta akademia. Rozpoczęła się ona od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Nie zabrakło też wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji z historii. Na zakończenie koncertu poetycko – muzycznego w górę wzleciały biało – czerwone balony.


 

 

UWAGA!!!

Szanowni Rodzice
13 listopada  (środa) 2013r. godz. 1630
odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami.    

                                                                      Zapraszamy


 

12 listopada Dniem Biało – Czerwonym w naszym Gimnazjum

Tego dnia w swoich strojach zaakcentujmy nasze barwy narodowe: biel i czerwień.

 Bądźmy biało – czerwoni!


Zrób Kokardę Narodową

 

 


 

 

Z wizytą w redakcji „Gazety Wyborczej”

Uczniowie klasy IIc wraz z panią wicedyrektor oraz wychowawczynią odwiedzili 5 listopada redakcję „Gazety Wyborczej” w Płocku. Poznali historię „Gazety” oraz posłuchali opowieści o jej powstaniu związanej z pierwszymi wolnymi wyborami. Młodzież dowiedziała się też, na czym polega praca poszczególnych osób w redakcji.

 Artykuł >>> GAZETA WYBORCZA<<<


 

 Wizyta w Teatrze Dramatycznym im. Jerzego Szaniawskiego w Płocku

5 listopada odwiedziliśmy Teatr Dramatyczny  w Płocku. Obejrzeliśmy spektakl pt. „Ania z Zielonego Wzgórza”. Dzięki magii teatru przenieśliśmy się do szalonego świata Ani Shirley – uroczej rudej dziewczynki, której perypetie od lat bawią i wzruszają całe pokolenia widzów.

 

                        

Nic ze sobą...

„Nic ze sobą - oprócz siebie nie zabiorę
Może tylko ptasie pióro - trzepot losu
Bo nam zawsze stąd odchodzić jest nie w porę
Choć na życie przecież to jedyny sposób.”

                                    Krzysztof Cezary Buszman

 

Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki to czas, w którym częściej niż kiedykolwiek wspominamy tych, których nie ma już wśród nas. Zgodnie z tradycją odwiedzamy groby naszych bliskich, składamy kwiaty i zapalamy znicze. W tym szczególnym czasie zadumy, zamyślenia i wspomnień przedstawiciele naszego gimnazjum udali się na pobliski cmentarz, by tam oddać hołd tym, którzy poprzedzili nas w drodze do wieczności. Przyniesione przez nas znicze zapłonęły na grobach byłych nauczycieli naszej szkoły oraz żołnierzy walczących w obronie Radziwia.

   
   

 Archiwum:

Rok Szkolny 2013/2014 >>>   wrzesień 2013   październik 2013

Rok Szkolny 2012/2013 >>>   wrzesień  październik  listopad  grudzień  styczeń  luty marzec   kwiecień   maj  czerwiec      


 

Kto jest Online?

Odwiedza nas 78 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour