szachy.jpg

  /…/Braćmi się znowu poczyńmy,

przebaczmy krzywdy, gdy trzeba.

Podzielmy się opłatkiem,

chlebem pokoju i nieba.

 „Opłatek” Cyprian Kamil Norwid 

 

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzę, aby ten magiczny czas upływał w spokoju, szczęściu i miłości. Gdy pierwsza gwiazdka pojawi się na niebie, zapomnijmy na chwilę o codziennych troskach, cieszmy się przy wigilijnym stole obecnością rodziny i przyjaciół.

Elżbieta Chmura - Wicedyrektor szkoły 

 Debata szkolna – Kodeks 2.0

Pierwszym punktem debaty była informacja koordynatora o programie „Szkoła z Klasą 2.0” i jego założeniach. Następnie podano uczestnikom debaty główny cel spotkania, którym jest dyskusja o sposobie korzystania z TIK  prowadząca do wypracowania „Kodeksu 2.0 Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku”. Kolejnym punktem spotkania był "sąd nad Internetem". Uczniowie na przemian bronili i obwiniali Internet. Rozprawa zakończyła się uniewinnieniem Internetu, gdyż zdecydowana większość ławy przysięgłych doceniła jego zalety. Sędzia wydając wyrok uniewinniający Internet zobowiązał zebranych do wspólnego ustalenia zasad bezpiecznego poruszania sie w Sieci, dlatego niezwłocznie przystąpiliśmy do tworzenia "Szkolnego Kodeksu 2.0". Pracę tę ułatwiło nam przedstawienie wyników tajnego głosowania, które przeprowadzono w naszej szkole 9 grudnia. Odczytano zebranym 21 punktów kodeksu wyłonionych w głosowaniu - najbardziej istotnych zdaniem społeczności uczniowskiej. Następnie zebrani omówili kolejno każdy punkt i w drodze głosowania jawnego wybrali 10 - według nich najważniejszych zasad. W ten sposób powstał "Kodeks 2.0 Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku ", który na zakończenie debaty został odczytany przez koordynatora programu i zaopiniowany przez zebranych..

 

   

 


 

 Szanowni Rodzice

zapraszamy na "Dzień Otwarty"
   18 grudnia 2013r. (środa), godz. 1630 -1800

                                            Dyrekcja szkoły

 

 

>>>Nr 1<<<

 


 

 

Głosowanie nad Szkolnym Kodeksem 2.0

9 grudnia w ramach programu Szkoła z klasą 2.0 odbyło się w naszej szkole głosowanie nad Szkolnym Kodeksem 2.0. Wzięli w nim udział przedstawiciele wszystkich klas. Uczniowie wrzucali do urny propozycje Kodeksu wypracowane podczas debat klasowych.

Po głosowaniu zespół nauczycieli uczestniczących w programie oraz przedstawiciele młodzieży  zbiorą  się na spotkaniu roboczym. Kierując się propozycjami zebranymi w drodze głosowania, ustaleniami z debat klasowych, własnymi refleksjami, spiszą Szkolny Kodeks 2.0, który zostanie przedstawiony całej społeczności gimnazjum.

O Kodeksie 2.0

                                         

 

 W Krainie Świętego Mikołaja…

6 grudnia… Gimnazjum nr 3 zmieniło się nie do poznania, przypominało bajkową krainę. Gdzie się nie obejrzeliśmy, tam były: aniołki, renifery, elfy, św. Mikołaje. Obdarowywaliśmy się nie tylko drobnymi upominkami, ale także dobrym słowem i życzliwością. Gimnazjalny wolontariat pracował prężnie, włączając jak największą grupę młodzieży w akcje charytatywne.

 Każdy mógł zostać Świętym Mikołajem!!!

 

 

Mikołajki 2013 - fotoreportaż 


 

 

6 grudnia Gimnazjum nr 3 w Płocku - Krainą Świętego Mikołaja

 

 

Pokażmy, jaką siłę ma nasza wyobraźnia i przemieńmy naszą szkołę w Krainę Świętego Mikołaja.

Mile widziane przebrania: Śnieżynek,  Mikołajów, elfów, reniferów, aniołków...

Zachęcamy wszystkich  do wspólnej zabawy.

 

 


 UWAGA Trzecioklasiści!!!

Próbny Egzamin Gimnazjalny
10, 11 i 12 grudnia 2013 roku
 

 

I Ty możesz zostać Świętym Mikołajem!!!

 

Stało się już tradycją naszego gimnazjum, że w okresie przedświątecznym nakręcamy się na pomaganie. Rusza akcja „Podziel się zabawką”. Zbieramy artykuły papiernicze, zabawki, ubranka, słodycze dla Domu Samotnej Matki w Płocku. Zbiórka trwa do 15 grudnia 2013r. Artykuły prosimy przynosić do pani pedagog.

Twój miły gest sprawi, że na twarzach tych dzieci i ich mam pojawi się szczery uśmiech.

 


 

 

Sukces naszych gimnazjalistów!

 

Uczniowie naszej szkoły pokonując etap szkolny i rejonowy konkursów przedmiotowych z chemii i biologii zakwalifikowali się do III etapu wojewódzkiego.

W III etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Chemii znaleźli się następujący uczniowie: Bartosz Grzelak – kl.IIIc, Weronika Puda – kl.IIId oraz Iga Magdalena Walczak – kl.IIId

Miejsce  w III etapie Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Biologii zapewniła sobie Iga Magdalena Łuczak - kl.IIId.

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 


Włączmy się w Akcję Paczka!!!

Akcja Paczka to ogólnopolska akcja charytatywna organizowana przez Związek Harcerstwa Polskiego Rzeczypospolitej. Od zeszłego roku  harcerze i harcerki z Płocka wyjeżdżają do Mołdawii, aby nieść pomoc mieszkającym tam Polakom.

Wy też możecie pomóc! Wystarczy, że przyniesiecie jako dar artykuły: spożywcze (żywność długoterminową), papiernicze oraz słodycze. Możecie również ofiarować zabawki,  środki czystości, czy ubrania.

Zbiórka darów trwa do 6 grudnia 2013r.

 Liczymy na Was

 Archiwum:

Rok Szkolny 2013/2014 >>>   wrzesień 2013   październik 2013   listopad 2013      

Rok Szkolny 2012/2013 >>>   wrzesień  październik  listopad  grudzień  styczeń  luty marzec   kwiecień   maj  czerwiec      


 

Kto jest Online?

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour