pozegnanie1.jpg

 

I znowu sukces naszych gimnazjalistów!!!

Od 25 do 28 marca 2014r. odbywała się w Zespole Szkół nr 5 w Płocku X Międzygimnazjalna Liga Przedmiotowa, która zakończyła się sukcesami naszych drugoklasistów.
Bardzo dobrze zaprezentowali się nasi uczniowie w konkursie geograficznym drużynowo zdobywając drugą lokatę (indywidualnie Jakub Wojtalewicz uplasował się na 2 pozycji, w „pierwszej 10” znalazły się również Paulina Rogalska i Alicja Stryszowska). Trzecie miejsce drużynowo zdobyliśmy w konkursie chemicznym. Wywalczyli je: Bartosz Czekaj, Radosław Piotrkowski i Paulina Rogalska. Trzecią pozycję drużynowo w konkursie polonistycznym  zdobyli: Alicja Stryszowska (3.), Bartosz Czekaj (5.) i Joanna Raczkowska (11.). Bartosz Czekaj indywidualnie osiągnął również czwartą pozycję w zmaganiach matematycznych a w konkursie biologicznym w „pierwszej 10" znalazły się: Natalia Michalak (4.) i Justyna Czerniak  (7.). 28 marca nie zabrakło również naszych „historyków”. Wysoką - (7.) lokatę indywidualnie zajął Jakub Wojtalewicz.

Bardzo cieszymy się tymi osiągnięciami, serdecznie gratulujemy zwycięzcom i opiekunom.
Życzymy dalszych sukcesów:)

Więcej o wynikach konkursu na stronie organizatora – >>>Zespołu Szkół nr  5 w Płocku<<<

 


 

Drodzy Gimnazjaliści!

Serdecznie zapraszamy do udziału
w konkursie historycznym - "Rok 1989 czasem przemian"
organizowanym przez nasze gimnazjum

>>>-REGULAMIN -<<<

 

Wizyta w ARCHIWUM PAŃSTWOWYM

27 marca wzięli udział w warsztatach edukacyjnych dla młodzieży ,,W samo południe. Wybory czerwcowe 1989 w Płocku i nie tylko”. Zajęcia poprowadził dyrektor archiwum dr Tomasz Piekarski. Celem warsztatów było przybliżenie młodym ludziom problematyki wyborów czerwcowych a także przekazanie podstawowej wiedzy na temat wydarzeń 1989 roku, prezentacja materiałów archiwalnych z zasobu Archiwum Państwowego w Płocku dotyczących tego momentu historycznego i analiza dokumentów. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy IIA pod opieką nauczycielki historii Katarzyny Pietrzak.

 


 

„Radiowa Trójka” - „Biegam bo lubię”

Zgodnie z tradycją pierwszego dnia wiosny młodzież płockich szkół wzięła udział w 23. Biegu Wagarowicza, który odbył się na terenie Zespołu Szkół nr 1. Do rywalizacji o podium stanęli również uczniowie naszego gimnazjum. W klasyfikacji końcowej w swojej kategorii wiekowej zdobyli: II miejsce Milewski Dominik i III miejsce Kaim Miłosz.

Gratulujemy zwycięzcom!

   

 


 

Pierwszy Dzień Wiosny "inaczej"

 

21 marca był dniem wolnym od nauki w naszym gimnazjum. Uczniowie wszystkich klas wraz z nauczycielami udali się do kina "Przedwiośnie", by obejrzeć dramat wojenny produkcji polskiej pt. "Kamienie na szaniec" w reżyserii Roberta Glińskiego.

Następnie młodzież poszczególnych klas odwiedziła instytucje kultury oraz inne ciekawe miejsca znajdujące się w naszym mieście.

Część uczniów udała się do Spichlerza, gdzie uczestniczyła w lekcji muzealnej "Tradycje i zwyczaje wielkanocne". Gimnazjaliści mieli tez możliwość obejrzenia wystawy twórczości ludowej pod hasłem "Wielkanoc w kontekście zbawienia" oraz  wystawy fotograficznej Agnieszki Traczewskiej "Dzieci Eretz Israel" znajdującej sie w Muzeum Żydów Mazowieckich.

Inna grupa uczniów naszego gimnazjum wzięła udział w warsztatach edukacyjnych "W samo południe. Wybory czerwcowe 1989 w Płocku i nie tylko" zorganizowanych przez Archiwum Państwowe w Płocku. Młodzież miała możliwość zapoznania się z materiałami archiwalnymi z tego okresu, takimi jak: zdjęcia, plakaty, dokumenty. Ponadto uczniowie poznali historię, strukturę organizacyjną oraz zadania archiwum.

Uczniowie klasy IIId  wzięli udział w warsztatach zatytułowanych: „Woda – nie marnuję” zorganizowanych w Regionalnym Centrum Edukacji Ekologicznej. Zajęcia miały na celu uświadomienie młodym ludziom, że nie wolno marnować wody. Uczniowie  przeprowadzali doświadczenia polegające m. in. na badaniu twardości wody, obecności w niej azotanów i innych związków chemicznych. Na zakończenie zajęć każdy uczestnik podał swoją propozycję oszczędzania wody.

 Wszystkich zrelaksował spacer po Tumskim Wzgórzu w pierwszych promieniach wiosennego słońca.


 

Spotkanie z aktorem - panem Mariuszem Pogonowskim

18 marca odbyło się w naszej szkole spotkanie z aktorem Teatru Dramatycznego w Płocku - panem Mariuszem Pogonowskim. Zorganizowane ono zostało w związku z projektem edukacyjnym przygotowywanym przez uczennice klasy IIa na temat historii teatru. Podczas wizyty pan Pogonowski opowiadał o kulisach swojej pracy, osiągnięciach zawodowych i życiu prywatnym. Nasz gość okazał się bardzo otwartym oraz pogodnym człowiekiem, chętnie odpowiadał na nasze pytania. Zachęcał nas też do rozwijania talentów oraz dążenia do spełniania swoich marzeń.

   

 


 

 

 

Koncert edukacyjny Płockiej Orkiestry Symfonicznej

17 marca młodzież naszego gimnazjum uczestniczyła w koncercie edukacyjnym w wykonaniu muzyków Płockiej Orkiestry Symfonicznej zatytułowanym "Od Krakowa jadę. Muzyka folklorem malowana". Został on przygotowany i poprowadzony przez panią Annę Piórkowską. Podczas koncertu członkowie Zespołu Pieśni i Tańca "Mazovia" zaprezentowali polskie tańce narodowe. Przyłączyli sie do nich chętni uczniowie naszej szkoły, wspólnie tańcząc poloneza. Tancerzom akompaniował Krzysztof Malinowski na kontrabasie oraz Piotr Frąś na akordeonie.

  


 

Spotkanie z panem Bogusławem Osieckim - prezesem Towarzystwa Miłośników Radziwia

 

Dnia 7 marca uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z prezesem Towarzystwa Miłośników Radziwia – panem Bogusławem Osieckim. Opowiadał on o historii Radziwia oraz przedstawił sylwetki osób, które w sposób szczególny wpłynęły na rozwój naszej dzielnicy. Przybliżył młodzieży postać Jana Lajourdie, Franciszka Flaczyńskiego, Leona Dorobka i Aleksandra Strużynskiego.

Dużo uwagi poświęcił działalności Towarzystwa Miłośników Radziwia - organizacji pozarządowej, która zajmuje się m.in. badaniem historii tego regionu. Opowiadał też o inicjatywach podjętych przez stowarzyszenie wspólnie z mieszkańcami tej dzielnicy np. budowie boisk, placu zabaw. Młodzież miała też możliwość obejrzenia slajdów z tego przedsięwzięcia.

 


 

Wybieramy szkołę ponadgimnazjalną  - spotkanie z zakresu orientacji zawodowej

W pierwszym tygodniu marca odbyły się dwa spotkania z zakresu orientacji zawodowej adresowane do uczniów klas trzecich. Podczas nich młodzież zapoznana została z ofertą edukacyjną dwóch płockich szkół ponadgimnazjalnych: Zespołu Szkół Ekonomiczno - Kupieckich oraz Zespołu Szkół Budowlanych nr 1.

     

 


 

Udział w spotkaniu z radną Rady Miasta Płocka - Panią Barbarą Smardzewską-Czmiel

6 marca naszą szkołę odwiedziła pani Barbara Smardzewska-Czmiel – rzecznik prasowy ZUS w Płocku, a zarazem radna Rady Miasta Płocka. Jest ona częstym gościem w naszym gimnazjum. Swoją obecnością uświetnia większość uroczystości szkolnych. Tym razem spotkała się z młodzieżą, by opowiedzieć o swojej pracy – obowiązkach rzecznika prasowego ZUS.

   

  

Archiwum:

Rok Szkolny 2013/2014 >>>   wrzesień 2013   październik 2013   listopad 2013   grudzień 2013  styczeń 2014   luty 2014  

Rok Szkolny 2012/2013 >>>   wrzesień  październik  listopad  grudzień  styczeń  luty marzec   kwiecień   maj  czerwiec      


Kto jest Online?

Odwiedza nas 57 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour