sportowyy.jpg

 Szanowni Państwo!

W związku z tym, że mija ustalony okres przejściowy, podczas którego testowaliśmy dziennik elektroniczny

zwracamy się z prośbą o wypełnienie ankiety dotyczącej wprowadzenia e-dziennika w naszej szkole.

Ankieta do nauczycieli na temat wprowadzenia dziennika elektronicznego w szkole

Dziękujemy za wypełnienie ankiety.

Wyniki jej zostaną przedstawione na najbliższym posiedzeniu rady pedagogicznej.

 


Nasi Wybitni!!!

30 kwietnia podczas uroczystego apelu wyróżniliśmy uczniów naszej szkoły, którzy osiągnęli sukcesy w konkursach przedmiotowych, międzygimnazjalnej lidze przedmiotowej, konkursach: informatycznych, literackich, artystycznych oraz zawodach sportowych.

Głównym punktem uroczystości było wręczenie dyplomów finalistom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Otrzymały je: Katarzyna Laszuk, Iga Walczak, Weronika Puda oraz Iga Łuczak. Uczennice otrzymane dyplomy powiesiły na "Ścianie Mistrzów".

                                                                                                                                                                

     

                                                                                                                            Gratulujemy sukcesów!!!

 


 

Udział w uroczystościach w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie

28 kwietnia delegacja uczniów i nauczycieli naszej szkoły gościła w Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie w pobliżu Inowrocławia.  Byliśmy uczestnikami uroczystości związanych z kanonizacją Jana Pawła II i 140. rocznicą powstania szkoły. Wzięliśmy udział w dziękczynnej Mszy Świętej oraz wysłuchaliśmy koncertu poetycko - muzycznego w wykonaniu młodzieży. Jednym z punktów tej uroczystości było przedstawienie wyników Ogólnopolskiego Konkursu Literackiego Szkół Jana Pawła II pod hasłem "Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się na próbę". W konkursie tym nagrodzone zostały prace literackie trzech uczennic naszego gimnazjum. Katarzyna Laszuk zdobyła II miejsce. Na trzeciej pozycji uplasowała się Maria Mrowicka. Wyróżniono też pracę Igi Łuczak.

 


 

 "Wszyscy jesteśmy wezwani do świętości!"

                                         Święty Jan Paweł II

27 kwietnia miała miejsce kanonizacja Jana Pawła II. Tego dnia został On ogłoszony świętym. Cieszymy się, że Patron naszego gimnazjum będzie orędował za nami i wypraszał nam potrzebne łaski.

Dzień po tym ważnym wydarzeniu zebraliśmy się, by oddać hołd Świętemu Janowi Pawłowi II i dziękować za dar świętości Jego życia.


 

Potyczki trzecioklasistów z egzaminem gimnazjalnym!!!

 

Trzy dni ciężkiej pracy oraz wielkich emocji. Jedni chcieliby już pewnie o nim zapomnieć, inni cały czas analizują w głowach zadania i swoje odpowiedzi. Tuż przed tymi ważnymi dniami zdenerwowanie widoczne było zarówno u zdających jak i nauczycieli. Wszyscy zastanawiali się nad możliwymi pytaniami i gorączkowo powtarzali materiał. W dniu egzaminów cała społeczność szkolna stanęła na wysokości zadania i wszystko przebiegło zgodnie z regulaminem. Nasi uczniowie wychodzili z sal w większości zadowoleni i pełni optymizmu. Wszystkim zdającym życzymy 100%!

 


 

„Święta Wielkiej Nocy to cząstka Wieczności, promyk
Zmartwychwstania w naszym niełatwym często życiu”

ksiądz Jan Twardowski

Z okazji Świąt Wielkanocnych

całej Społeczności Szkolnej, Absolwentom i Sympatykom naszego Gimnazjum życzymy radosnego, wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Niech wiara, nadzieja i miłość przesłoni troski dnia codziennego. Oby życie odradzające się w świecie i w każdym z nas stało się tak barwne, jak pisanki na wielkanocnym stole.     

Dyrekcja Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku


*Przerwa świąteczna trwa od 17 kwietnia (czwartek) do 22 kwietnia (wtorek).
Klasy I i II - powrót do gimnazjum 28 kwietnia (poniedziałek).
Klasy III wg harmonogramu przedstawionego poniżej przystępują do egzaminu gimnazjalnego. 


 

        

Uwaga trzecioklasiści!!!
Egzamin gimnazjalny tuż, tuż!

Przystąpienie do egzaminu jest warunkiem ukończenia gimnazjum.

Terminy egzaminu gimnazjalnego:

część humanistyczna – 23 kwietnia 2014 r.
(środa)
- z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie - godz. 9:00
- z zakresu języka polskiego - godz. 11:00

    część matematyczno-przyrodnicza – 24 kwietnia 2014 r. (czwartek)
- z zakresu przedmiotów przyrodniczych - godz. 9:00
- z zakresu matematyki - godz. 11:00

język obcy nowożytny – 25 kwietnia 2014 r. (piątek)
- na poziomie podstawowym - godz. 9:00
- na poziomie rozszerzonym - godz. 11:00

Procedury egzaminu gimnazjalnego 2013/2014
Arkusze egzaminacyjne

 


 

Z wizytą w Sejmie i w Senacie…

14 kwietnia 44 uczniów naszego gimnazjum wraz z opiekunami wzięło udział w wycieczce do Warszawy. Główną jej atrakcją było zwiedzanie Sejmu i Senatu. Na miejscu Pani przewodnik opowiedziała nam o zawiłym procesie legislacyjnym, historii parlamentu oraz prawach i obowiązkach posłów i senatorów. Następnie udaliśmy się do Łazienek Królewskich, gdzie zwiedziliśmy Pałac na Wyspie ze wspaniałą kolekcją obrazów. Mimo deszczu i braku słońca gimnazjaliści miło spędzili czas i uznali wycieczkę za BARDZO, BARDZO udaną!!!

 

 


 

Pamiętamy...

"Ci, których kochamy nie umierają, bo miłość jest nieśmiertelna"

                                                                                                                                                                                                                                                                                                  

 

                          

15 kwietnia minęła 1.rocznica śmierci uczennicy naszego gimnazjum - Kasi Matusiak.

W natłoku zajęć i gwarze codziennego dnia zatrzymaliśmy się na chwilę,

by przywrócić wspomnienia i uczcić pamięć naszej koleżanki.

 

 

 

 

 

Obchody Dnia Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej

Dzień Pamięci Ofiar Zbrodni Katyńskiej jest polskim świętem obchodzonym co roku 13 kwietnia. Dla uczczenia tego święta cała społeczność naszego gimnazjum zebrała się w poniedziałek, 14 kwietnia na uroczystym apelu. Wszyscy oddaliśmy hołd oficerom, którzy decyzją władz ZSRR zostali skazani na śmierć. Następnie delegacja uczniów i nauczycieli wraz z pocztem sztandarowym szkoły udała się na pobliski cmentarz i zapaliła znicze przy Dębie Pokoju.

 

   

 


 

   

Sukces naszych młodych fotoamatorów

W dniu 10 kwietnia  w Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku odbyło się rozstrzygnięcie XI edycji Międzypowiatowego Konkursu Fotograficznego „Spacer po Mazowszu” zorganizowanego przez Gimnazjum nr 4 w Płocku. W konkursie przyznano 3 pierwsze równorzędne nagrody. Jedną z nich zdobyła uczennica naszego gimnazjum Natalia Michalak za cykl zdjęć przedstawiających mazowieckie wierzby. Gratulujemy.

 

 


 

Witaj Szóstoklasisto!
"Dzień otwarty" w naszym gimnazjum

9 kwietnia otworzyliśmy drzwi naszego gimnazjum dla uczniów klas szóstych oraz ich rodziców. Impreza poprzedzona została kampanią reklamową w szkołach podstawowych. Podczas spotkania z rodzicami i uczniami klas szóstych przedstawiono ofertę edukacyjną naszej placówki. Drugą część spotkania stanowiło zwiedzanie szkoły i oglądanie "lekcji otwartych" z kilku przedmiotów nauczania.

Tego dnia odbył się w naszym gimnazjum konkurs matematyczny dla uczniów klas szóstych "Mat-mix". Wzięło w nim udział 17 uczniów z 5 szkół podstawowych.  I miejsce wywalczył Marcin Kralski ze Szkoły Podstawowej w Starych Proboszczewicach. Na II i III miejscu uplasowali się uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku: Bartosz Czarski i Julia Bieniek.

 


Drodzy Szóstoklasiści!

 

Serdecznie zapraszamy do udziału
w konkursie matematycznym MAT-MIX 2014
organizowanym przez nasze gimnazjum

  -----------------------------------------------------------------------------------

Regulamin konkursu matematycznego
MAT-MIX 2014

 

 


 

Szanowni Rodzice!

8 kwietnia 2014r. o godz. 1630
odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami.
                                                                     

Zapraszamy!

 


                           

 

"Ja tylko nie widzę" - spotkanie z Panią Ewą Maksymowicz

4 kwietnia  uczniowie naszej szkoły wzięli udział w spotkaniu z Panią Ewą Maksymowicz – osobą niewidomą. Miało ono na celu zwiększenie wrażliwości młodych ludzi na potrzeby osób niepełnosprawnych, a także zmniejszenie lęku związanego z kontaktem z osobą niewidomą. Młodzież mogła doświadczyć, jak czytają i piszą osoby niewidome, jak się przemieszczają – z białą laska, przy pomocy osoby widzącej, a także dowiedzieć się, jak niewidomy porusza się z psem przewodnikiem. Uczniowie poznali sposoby rozpoznawania przez osoby niewidome różnych przedmiotów i dowiedzieli się, co trzeba zrobić, żeby pomóc niewidomemu. Zajęcia przebiegały w bardzo miłej atmosferze. Pani Ewa Maksymowicz bardzo szybko nawiązała kontakt z młodzieżą, która chętnie, z dużym zainteresowaniem i aktywnie w nich uczestniczyła.

 

 


 

"Na zawsze pozostaniesz w naszych sercach"

Obchody 9. rocznicy śmierci Jana Pawła II

2 kwietnia przypada 9. rocznica śmierci patrona naszego gimnazjum - papieża Jana Pawła II. W tym dniu społeczność naszej szkoły wraz z pocztem sztandarowym zebrała się przy pomniku papieża, by oddać Mu hołd i za Jego pośrednictwem upraszać potrzebne łaski. Wspólnie zaśpiewaliśmy też "Barkę" - ulubioną pieśń Jana Pawła II.

 

       

 


 

   

Spotkanie z sędzią Anną Marią Wesołowską

W środę, 2 kwietnia w Zespole Szkół Centrum Edukacji w Płocku odbyło się spotkanie młodzieży  gimnazjalnej ze znaną z telewizji sędzią Anną Marią Wesołowską. Jej wykład poprzedził spektakl przygotowany przez młodzież Zespołu Szkół im. Leokadii Bergerowej w Płocku pod tytułem „A mogło być inaczej”. Podczas spotkania sędzia Anna Maria Wesołowska przestrzegała uczniów przed złymi zachowaniami, które mogą wpłynąć na ich przyszłość. W warsztatach tych uczestniczyła młodzież klas pierwszych naszego gimnazjum.

 

  

Archiwum:

Rok Szkolny 2013/2014 >>>   wrzesień 2013   październik 2013   listopad 2013   grudzień 2013  styczeń 2014   luty 2014  marzec 2014   kwiecień 2014

Rok Szkolny 2012/2013 >>>   wrzesień  październik  listopad  grudzień  styczeń  luty marzec   kwiecień   maj  czerwiec      


 

Kto jest Online?

Odwiedza nas 65 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour