pozegnanie1.jpg

 

  Szanowni Państwo!
Drodzy Szóstoklasiści!

 

Informujemy, że jest już dostępna lista uczniów zamieszkałych w obwodzie Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku przyjętych do naszej placówki. Została ona zamieszczona na szkolnej tablicy ogłoszeń. Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z nią.

Wicedyrektor szkoły
Elżbieta Chmura

 UWAGA!!! Dzień Otwarty
28 maja  (środa) 2014r. 1630-1800
                                        
Zapraszamy

 


 

Gościliśmy przedstawicieli Gimnazjum  im. Jana Pawła II w Żalinowie

Naszą szkołę odwiedzili uczniowie wraz z dyrekcją i nauczycielami z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie. Goście zwiedzili naszą placówkę oraz mieli możliwość obejrzenia jednego z projektów gimnazjalnych "Dźwięki w przyrodzie".

Druga część pobytu to zwiedzanie prastarego Płocka. Wspólnie odwiedziliśmy Muzeum Diecezjalne, obejrzeliśmy wystawę "X wieków Płocka" w Muzeum Mazowieckim, spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta, byliśmy w płockiej katedrze i na Wzgórzu Tumskim. Ostatnim punktem wycieczki było odwiedzenie ogrodu zoologicznego.

 

 


   

„Powiedz mi, a zapomnę.
Pokaż mi, a zapamiętam.
Pozwól mi zrobić, a zrozumiem.”
Konfucjusz

Wspomnienia ze Szkolnego Festiwalu Projektów...

 

 

Szkolny Festiwal Projektów w naszym gimnazjum odbył się w dniach 22 - 23 maja 2014 r. Motywem przewodnim było hasło: „Sukces można zaplanować, a z TIK-iem można go przyśpieszyć”. Nad organizacją festiwalu czuwał koordynator. W tym niezwykłym przedsięwzięciu brali udział szczególni goście: grupa uczniów wraz z opiekunami z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie (gmina Inowrocław), uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Władysława Broniewskiego w Płocku oraz rodzice uczniów prezentujących projekty. W festiwalu uczestniczyli ponadto: dyrekcja szkoły, szkolny koordynator projektu Szkoła z klasą 2.0., nauczyciele - opiekunowie projektów, bibliotekarz i opiekun ICM, wychowawcy klas, nauczyciele, pedagog i uczniowie naszego gimnazjum.

Tematyka projektów była różnorodna. Dużym zainteresowaniem cieszyły się sportowe, np. prezentujące ciekawe dyscypliny lub kluby piłkarskie. Uczniowie zafascynowani fizyką przedstawili projekt „Dźwięki w przyrodzie", a „zapaleni” chemicy opowiedzieli nam o substancjach toksycznych. Humaniści przedstawili historię teatru, przeprowadzili krótką lekcję magii oraz zaprosili nas na wędrówkę po epokach literackich. Nie obyło się bez powtórki z języków obcych. „Królowa nauk” - matematyka zawładnęła umysłami uczniów, którzy  zadawali pytania Fermiego i inne…

 

Zapraszamy do galerii

blogi: ENDEMIT;Blog uczniów IIc; blog IIb; niemiecki

 


 

 

Zapraszamy

 na Szkolny Festiwal Projektów Szkoły z Klasą 2.0,

który odbędzie się w dniach 22 - 23 maja 2014r
w świetlicy szkolnej

 W programie prezentacja rezultatów projektów edukacyjnych

  HARMONOGRAM

 Uczniowie i nauczyciele uczestniczący
w programie Szkoła z Klasą 2.0


  Podsumowanie X edycji Międzygimnazjalnej Ligi Przedmiotowej

 

22 maja do ratusza przybyli zwycięzcy X edycji Międzygimnazjalnej Ligi Przedmiotowej. W tym roku w szranki stanęło aż 264 uczniów z 13 płockich gimnazjów.  Dla najlepszych uczniów oraz ich nauczycieli Urząd Miasta przygotował nagrody i dyplomy. Wręczył je laureatom Wiceprezydent Miasta Płocka - Roman Siemiątkowski. Nagrodzeni zostali również uczniowie i nauczyciele naszego gimnazjum.

W rywalizacji indywidualnej:
- Jakub Wojtalewicz uczeń klasy IIa - zdobywca II miejsca w konkursie geograficznym,
- Alicja Stryszowska uczennica klasy IIb - zdobywczyni III miejsca w konkursie języka polskiego.

W rywalizacji drużynowej uzyskaliśmy:
- drugie miejsce w konkursie geograficznym,
- trzecie miejsce w konkursie chemicznym  i języka polskiego.       

Gratulujemy uczniom i nauczycielom!

 


 

Ku świętości...

Uroczystość z okazji kanonizacji Jana Pawła II

 

20 maja odbył się uroczysty apel z okazji Kanonizacji Patrona naszego gimnazjum – Papieża Jana Pawła II. Cała społeczność szkolna wspominała, czego nauczał, czym żył polski Papież i jaka była Jego droga do świętości.

Podczas uroczystości zostały również wręczone nagrody zwycięzcom szkolnych konkursów: literackiego "Nie żyje się, nie kocha się, nie umiera się na próbę" oraz fotograficznego "Aby żyć teraźniejszością, trzeba spoglądać w przeszłość"

Podsumowaniem tego dnia był program artystyczny, podczas którego młodzież deklamowała wiersze  Jana Pawła II i śpiewała Jego ulubione pieśni.

 

 fotoreportaż z uroczystości

 


Wyprawa górskim szlakiem

W dniach 13-16 maja uczniowie klas: IIId, IIIc, IIa i Ia wraz z opiekunami wyruszyli  na wyprawę szlakiem południowej Polski.

Pierwszym punktem tej wycieczki był pobyt w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Obecność na jednym z największych cmentarzy świata- symbolu ludobójstwa, wprowadziła nas w zadumę. Drugiego dnia podążaliśmy szlakiem Doliny Kościeliskiej. Kolejny dzień upłynął nam na zwiedzaniu Zakopanego. Mieliśmy okazję zobaczyć kaplicę w stylu zakopiańskim na Jaszczurówce, którą zaprojektował H. Witkiewicz. Byliśmy też w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, którego wnętrze zrobiło na nas ogromne wrażenie. Przeżyliśmy chwile zadumy nad grobami zasłużonych dla Ojczyzny Polaków, spoczywających  na cmentarzu na Pęksowym Brzyzku. Byliśmy również w Muzeum Tatrzańskim, gdzie podziwialiśmy m. in. góralskie stroje i wnętrza chat. Wizytę w „zimowej stolicy Polski” zakończyliśmy spacerem po Krupówkach. W dniu wyjazdu odwiedziliśmy prastary Kraków. Mimo brzydkiej pogody, która towarzyszyła nam w czasie wycieczki, nie opuszczała nas pogoda ducha.

 


 

      Płock - nasza mała Ojczyzna

      Odwiedzamy placówki kultury
            i podziwiamy najpiękniejsze zakątki naszego miasta

W ostatnim tygodniu zorganizowaliśmy wyjścia do różnego typu placówek kultury w naszym mieście. Odwiedziliśmy Teatr Dramatyczny, w kinie "Przedwiośnie" obejrzeliśmy film przygodowy "Niesamowity Spider - Man 2". Uczestniczyliśmy też w spotkaniu w Filii nr 1 Książnicy Płockiej z autorką książek dla młodzieży panią Anną Onichimowską.

 

 

Czeka nas teraz okres wytężonej nauki  na finiszu roku szkolnego. Dlatego nabieraliśmy sił spacerując uliczkami Starego Miasta oraz alejkami płockiego ogrodu zoologicznego.

 

 


Drodzy Uczniowie!

Zwracamy się z prośbą o wypełnienie Ankiety dotyczącej wprowadzenia e-dziennika w naszej szkole.

Dziękujemy za wypełnienie formularza.

Wyniki ankiety zostaną opublikowane niebawem na stronie internetowej szkoły.


 

Viva Italia!!!

Prezentujemy Włochy podczas XVI Pikniku Europejskiego w Płocku

W sobotę 10 maja na płockiej starówce odbył się XVI Piknik Europejski. Młodzież płockich szkół reprezentowała poszczególne kraje i miasta partnerskie. Barwny korowód wystartował spod Teatru Dramatycznego i przeszedł ulicami: Tumską i Grodzką pod ratusz. Przedstawiciele naszego gimnazjum reprezentowali Włochy. Byli włoscy kucharze, mafia, władze Watykanu, Rzymianki i inne znane osobistości z tego kraju. Grupa dziewcząt w rytm włoskiej piosenki zatańczyła przed jury. Z okrzykami: "Viva Italia!" dotarliśmy przed ratusz, gdzie mieliśmy swój kram pełen smakołyków ze słonecznej Italii oraz pamiątek z tego kraju. Na zakończenie grupa utalentowanych muzycznie uczniów wystąpiła przed płocką publicznością w piosence"Felicita".

 

   

 fotoreportaż z pikniku


Felicità
Jakub Olejnik & Al Bano  ***  Aleksandra Mikołajewska & Romina Power

 


 

Uwaga Trzecioklasiści!!!

Rekrutacja do szkół ponadgimnazjalnych  rozpocznie się w dniu 12 maja 2014 r. o godzinie 10.00.


Rekrutacja elektroniczna odbywa się równolegle na stronach internetowych

http://ppo.zjoplock.pl oraz https://ponadgimnazjalne-plock.nabory.pl

*** Informacje dostępne również na stronie naszej szkoły w panelu: Rekrutacja/Ponadgimnazjalne***

 

 


"Czym skorupka za młodu w przedszkolu nasiąknie...

6 maja gościliśmy naszych Młodych Przyjaciół wraz z opiekunami z Miejskiego Przedszkola nr 13 w Płocku. Przedszkolaki zwiedziły budynek naszego gimnazjum. Zastukały m.in. do drzwi szkolnej biblioteki, stołówki oraz sali gimnastycznej. Główną atrakcją był udział w zawodach sportowych. Mali zawodnicy spisali się na medal, dlatego też każdy z nich został uhonorowany złotym krążkiem.  

                                                                                                                                                          ... tym na starość w gimnazjum trąci."

 


 

Szanowni Państwo, Drodzy Rodzice!

Zwracamy się z prośbą o wypełnienie Ankiety dotyczącej wprowadzenia e-dziennika w naszej szkole.

Dziękujemy za wypełnienie formularza.

Wyniki ankiety zostaną opublikowane niebawem na stronie internetowej szkoły.


 

Lekcja patriotyzmu

W przeddzień Świąt Narodowych zebraliśmy się na uroczystym apelu. Przypomniano nam historię Święta Pracy, Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji Trzeciego Maja. Wysłuchaliśmy też fragmentu epopei narodowej Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz". Była to dla nas prawdziwa lekcja patriotyzmu.

 

 


 

Komunikaty!!!

 

Przerwa w zajęciach edukacyjnych: 1 - 4 maja.

Autobusy jadące w kierunku Ciechomic linii nr 7 po szóstej godzinie lekcyjnej (kursy o godz. 13.28 i 13.53) oraz linii nr 13 po siódmej lekcji (kurs o godz.14.35) od 5 maja zatrzymywać sie będą na przystanku przy ulicy Cichej.

 


 

 

 

 W tym tygodniu obchodzimy kilka świąt, które są dniami wolnymi od pracy.

1 maja przypada Święto Pracy szczególnie uroczyście obchodzone w okresie historycznym PRL,

2 maja obchodzone (od 2004r.) jest kolejne święto - Dzień Flagi

 3 maja przypada rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja - Święto ustanowione przez Sejm Czteroletni, nazywany Wielkim na pamiątkę uchwalenia pierwszej Konstytucji nowoczesnej Europy, co miało miejsce właśnie 3 maja 1791r. w Warszawie.

Zachęcamy do udziału w patriotycznych uroczystościach organizowanych na terenie miasta.

                                                                                                       

                                                                                                        Pamiętaj! Wywieś FLAGĘ BIAŁO-CZERWONĄ…

                                                                                                                               Za 3MAJ się!!!

 

  

Archiwum:

Rok Szkolny 2013/2014 >>>   wrzesień 2013   październik 2013   listopad 2013   grudzień 2013  styczeń 2014   luty 2014  marzec 2014   kwiecień 2014

Rok Szkolny 2012/2013 >>>   wrzesień  październik  listopad  grudzień  styczeń  luty marzec   kwiecień   maj  czerwiec      


Kto jest Online?

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour