nadanie imienia1.jpg

Zajęcia w ramach programu "Moja przyszłość" pod hasłem: „Jeż – swój zwierz”

W środę 26 listopada uczniowie klasy II biorący udział w projekcie „Moja przyszłość” uczestniczyli w warsztatach ekologicznych  "Jeż - swój zwierz". Zorganizowane one były przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku. Podczas zajęć prowadzonych metodami aktywizującymi uczniowie dowiedzieli się o gatunkach, życiu i zwyczajach jeży zamieszkujących Polskę, zagrożeniach i sposobach ich ochrony, miejscach bytowania oraz funkcjach,  jakie pełnią dla środowiska naturalnego. Chętnie też rozwiązywali zagadki, łamigłówki i zadawali wiele pytań prowadzącym zajęcia.

 


 

Ćwiczenia straży pożarnej

26 listopada przeprowadzono w naszym gimnazjum ćwiczenia ratownicze Państwowej Straży Pożarnej w Płocku. Miały one na celu między innymi zapoznanie strażaków z infrastrukturą i zagrożeniami na terenie szkoły. Strażacy mieli też możliwość sprawdzenia swojego sprzętu ratowniczego.

 


 

Wycieczka do Torunia - śladami Mikołaja Kopernika

25 listopada uczniowie klas II biorący udział w projekcie „Moja przyszłość” uczestniczyli w wycieczce do Torunia. Odwiedzili Centrum Nowoczesności - Młyn Wiedzy, gdzie bardzo aktywnie zgłębiali tajniki nauk matematyczno-przyrodniczych. Następnie udali się na spacer po Starym Mieście. Zwiedzili m.in. mury obronne miasta, dom Mikołaja Kopernika, Kościół NMP i Ratusz Miejski. Po zrobieniu pamiątkowych zdjęć i zakupie toruńskich pierników udali się do Piwnic koło Torunia, gdzie mieści się Obserwatorium Astronomicznego Uniwersytetu Mikołaja Kopernika. Ośrodek ten nie tylko kształci przyszłych astronomów, ale  także prowadzi obserwacje kosmosu, badania naukowe i popularyzuje wiedzę o Wszechświecie. Przewodnik p. prof. Andrzej Strobel nie tylko demonstrował nowoczesny warsztat pracy astronoma, ale także wprowadził nas w fascynujące zagadnienia budowy i ewolucji Wszechświata oraz przybliżył najnowsze osiągnięcia badawcze toruńskiej i światowej astronomii. 

 


 

Spotkanie integracyjne uczniów

„Noc w gimnazjum”

 

 

Chętna młodzież wraz z wychowawcami zebrała się w piątkowy wieczór 21 listopada na spotkaniu integracyjnym.

Były zawody i rozgrywki sportowe, poczęstunek oraz wspólne zabawy i oglądanie filmów. Nie zabrakło też nocnej wyprawy do lasu.

Zabawa trwała do rana.

 


 

Rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Być postacią z książki"

   

 

21 listopada w Fili nr 1 Książnicy Płockiej miało miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego "Być postacią z książki" promującego Rok Czytelnika. W kategorii gimnazjum uczniowie naszej szkoły zajęli czołowe miejsca.

 


 

     Wyniki konkursu:

     I miejsce - Julia Bieniek kl. Ia,

     II miejsce - Justyna Czerniak kl. IIIc,

     III miejsce - Wiktoria Jędrzejewska kl. Ib.

 

     Wyróżnienia - Daria Stępniak kl. IIIc, Marta Nawrocka kl. IIIa

 

 

UWAGA Trzecioklasiści!!!

Próbny egzamin z OPERONEM odbędzie się w następujących terminach:

09.12.2014r. - część humanistyczna,

10.12.2014r. – część matematyczno-przyrodnicza,

11.12.2014r. – języki obce

 


 

 20 listopada - ŚWIATOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

 "Nie ma dzieci - są ludzie" Janusz Korczak

Dzisiaj po raz pierwszy obchodzimy Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka,

ma on przypominać o tym, że dzieci są pełnoprawnymi obywatelami i przysługują im prawa, które powinny być przestrzegane.
20 listopada przypada 55. rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Deklaracji Praw Dziecka oraz 25. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

 

Sprawdź, jakie masz prawa! Konwencja o Prawach Dziecka 

  

 

 


 

   

Szczęśliwy numer ucznia!!!

Przypominamy, iż w  naszej szkole wprowadzone zostało losowanie numeru ucznia w dzienniku elektronicznym. Uczeń z wylosowanym numerem może zrezygnować z odpowiedzi ustnej lub oceny za udział w lekcji na wszystkich zajęciach w tym dniu.

Samorząd Uczniowski

 


UWAGA!!!

Szanowni Rodzice
19 listopada  (środa) 2014r. godz. 1630
odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami.    

                                                                      Zapraszamy

 "Dzień Otwarty" - godz. 1600 -1800

 Dyrektor szkoły

 


 Relacja z pobytu delegacji naszego gimnazjum w Darmstadt

5 uczennic z naszego gimnazjum wraz z dwiema opiekunkami uczestniczyło w obozie młodzieżowym zorganizowanym w Niemczech przez miasto partnerskie Darmstadt. Program był niezwykle bogaty i interesujący. Dzieci i młodzież z Polski, Łotwy, Węgier, Ukrainy i Niemiec wzięły udział m.in. w warsztatach dotyczących uczestnictwa młodzieży w takich obszarach jak rodzina, szkoła i polityka, warsztatach fotograficznych „Malowanie światłem – lightpainting” oraz w specjalnie zorganizowanej imprezie z okazji Halloween. Ponadto odbyła się również prezentacja miast partnerskich, podczas której uczennice z naszego gimnazjum przedstawiły walory i atrakcje Płocka i wręczyły drobne upominki wszystkim uczestnikom obozu. W programie znalazło się także zwiedzanie siedziby Landtagu w Wiesbaden, pałacu Freudenberg oraz miasta Darmstadt.

 


W ramach Szkolnego Dnia Profilaktyki

odbędzie się konkurs plastyczny pt: ,,Alkohol-wróg organizmu”.
Prace mogą być wykonane dowolną techniką malarską
na dowolnym formacie.
Nagrody dla zwycięzców oraz osób wyróżnionych ufundował
Wydział Zdrowia i Spraw Społecznych.
Prace należy składać do dnia 01.12.2014r. do pedagoga szkolnego.


 


  • Bartosz Czarski
  • Bartosz Czekaj
  • Julia Giętka
  • Maciej Golus
  • Mateusz Maier
  • Natalia Michalak
  • Radosław Piotrkowski
  • Paulina Rogalska
  • Szymon Zieliński

13 listopada br
  9 uczniów naszego gimnazjum przystąpiło do
IX Konkursu Informatycznego „Bóbr”

Czekamy na wyniki trzymając kciuki:))

 

 


 Szkolne obchody Święta Odzyskania Niepodległości

Rocznica Odzyskania przez Polskę Niepodległości była uroczyście obchodzona przez społeczność naszego gimnazjum. Dzień 12 listopada został ogłoszony Dniem Biało – Czerwonym. Symbole narodowe oraz nasze ojczyste barwy widoczne były na każdym kroku. Biało – czerwone flagi powiewały nad budynkiem naszej szkoły. Barwy narodowe były też nieodzownym elementem stroju niektórych uczniów i nauczycieli.

 

 

 Głównym punktem szkolnych obchodów Święta Niepodległości była uroczysta akademia. Rozpoczęła się ona od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Nie zabrakło też wierszy i pieśni patriotycznych oraz informacji historycznych. Na zakończenie uroczystości delegacja społeczności szkolnej udała się na pobliski cmentarz i zapaliła znicze na grobach poległych żołnierzy.

 


 

 


10 listopada Dniem Biało – Czerwonym w naszym Gimnazjum!!!

Tego dnia w swoich strojach zaakcentujmy nasze barwy narodowe: biel i czerwień.

 Zrób Kokardę Narodową

 

 

Niezwykli goście w naszych progach...

 

6 listopada gościliśmy zawodników Wisły Płock oraz naszych Młodych Przyjaciół wraz z opiekunami z Miejskiego Przedszkola nr 13 w Płocku. Piłkarze przygotowali wiele zabaw  i gier dla przedszkolaków. Dzieci z wielką radością i zaangażowaniem brały udział we wszystkich konkurencjach. Mali zawodnicy spisali się na medal, dlatego też każdy z nich został uhonorowany złotym krążkiem.  

 


 

„Nic ze sobą - oprócz siebie nie zabiorę
Może tylko ptasie pióro - trzepot losu
Bo nam zawsze stąd odchodzić jest nie w porę
Choć na życie przecież to jedyny sposób.”

                                    Krzysztof Cezary Buszman

Dzień Wszystkich Świętych i Zaduszki to czas, w którym częściej niż kiedykolwiek myślimy o tych, których nie ma już wśród nas. Tradycja nakazuje odwiedzanie w te dni grobów naszych bliskich, zapalenie zniczy, złożenie wieńców i kwiatów. Odwiedzając miejsca wiecznego spoczynku, zachowujmy należytą powagę, zastanówmy się nad przemijaniem, przywołajmy dobre wspomnienia.

 

 W pierwszych dniach listopada  uczniowie naszego gimnazjum wraz z nauczycielami udali się na pobliski cmentarz. Naszym celem było nie tylko zapalenie zniczy, ale przede wszystkim dar modlitwy za wszystkich zmarłych.

Odchodząc, przypomnieli sobie słowa wiersza Ks. Jana Twardowskiego:
"...kochamy wciąż za mało
i zawsze za późno."

1

Kto jest Online?

Odwiedza nas 66 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour