3 maja leureci konkursu.jpg

Apel z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu 2015”

27 lutego odbył się apel z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu. Jego przewodnim hasłem było tegoroczne motto: „Razem tworzymy lepszy Internet”. Młodzież obejrzała filmy edukacyjne poruszające temat cyberprzemocy, piractwa w sieci oraz innych zagrożeń płynących z Internetu. Wyświetlono też film nagrany przez uczennice klasy IIIc. W ostatniej części apelu uczniowie zabawili się w „poszukiwaczy”. Szczęśliwcy zostali obdarowani słodyczami, a wszyscy dobrymi radami dotyczącymi korzystania z Sieci. Następnie wspólnie ułożyli hasło: „Bezpieczny Internet”

 

 


 
Każdy z Was,
kto ma aparat fotograficzny i lubi utrwalać piękno otaczającego świata,
może wziąć udział w Szkolnym Konkursie Fotograficznym
„W blasku światła”
Wystarczy zabrać ze sobą aparat, poszukać miejsca  i zrobić ciekawe zdjęcie.

 Konkurs "W blasku światła"


 

Koncert edukacyjno - kameralny

23 lutego uczestniczyliśmy w koncercie edukacyjno – kameralnym w wykonaniu muzyków Płockiej Orkiestry Symfonicznej. Został on przygotowany i poprowadzony przez panią Annę Piórkowską.  Uczniowie wysłuchali utworów światowej sławy kompozytorów zagranych na instrumentach dętych. Próbowali też swoich sił w grze na puzonie.

 

 Odżywiam się zdrowo i kolorowo

Uczniowie naszego gimnazjum propagują zdrowy styl życia. Szczególną uwagę zwracają na właściwe odżywianie się. Dlatego chętnie uczestniczyli w warsztatach w ramach zajęć technicznych, podczas których przygotowywali zdrowe potrawy: sałatki owocowe i warzywne, surówki, kanapki.

Celem zajęć było:

- zapoznanie z zasadami zdrowego odżywiania,
- budzenie zainteresowania własnym zdrowiem,
- kształtowanie nawyków zdrowego odżywiania.

 

 Mecz piłki siatkowej

19 lutego rozegrano w naszej szkole mecz piłki siatkowej. Do walki stanęła drużyna dziewcząt naszego gimnazjum oraz dziewczęta z Gimnazjum nr 4 w Płocku. Drużyna gości pokonała nasze zawodniczki wygrywając mecz 2:1. Gratulujemy i liczymy na rewanż.

 
  

 

Od 10 do 16 lutego  w romantycznym, walentynkowym klimacie.

Samorząd Uczniowski  organizuje POCZTĘ WALENTYNKOWĄ, do której będzie można wrzucać kartki. Mogą być anonimowe, ale należy pamiętać o napisaniu do kogo walentynka ma trafić! - Imię, nazwisko i klasa. Dostarczymy walentynki do adresatów. To doskonały sposób na wyznanie uczuć - szczególnie dla tych nieśmiałych. Może warto zrobić komuś taka miłą niespodziankę na początek nowego semestru?

Liczymy na Wasze koleżanki i koledzy zaangażowanie i pomoc.
Samorząd UczniowskiApel podsumowujący pracę szkoły w I semestrze
9 lutego odbył się apel, podczas którego podsumowano pracę szkoły w I semestrze oraz wręczono najzdolniejszej młodzieży Listy Gratulacyjne Prezydenta Miasta Płocka. Wyróżnienie to połączone ze stypendium miejskim otrzymało 20 uczniów naszej szkoły.

                                                                                                                                                                 Gratulujemy!

 

 

 Drugą część apelu poświęcono na otwarcie wystawy fotograficznej pana Jerzego Wernika - byłego nauczyciela naszego gimnazjum. Kilka słów na temat zdjęć oraz okoliczności ich powstania wygłosił sam autor. Wystawę można oglądać w holu szkoły.

 


 

>>>więcej<<<

>>>więcej<<<

Włączyliśmy się w obchody Europejskiego Dnia Numeru Alarmowego i zorganizowaliśmy apel, podczas którego zapoznano młodzież z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa oraz funkcjonowania numeru alarmowego 112. 

 


10 lutego 2015r. po raz 11. Polska obchodzi Dzień Bezpiecznego Internetu

DBI powołany został z inicjatywy Komisji Europejskiej i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. Tegoroczne hasło przewodnie brzmi:  „Razem tworzymy lepszy Internet” – >>>…to hasło, które ma nas uczulić na ogromną rolę każdego internauty w kształtowaniu przyszłości Internetu – Internetu, który zrewolucjonizował naszą codzienność i wymaga stałej troski i zaangażowania wszystkich użytkowników, aby był zjawiskiem bezpiecznym, pozytywnym i stwarzającym nieograniczone możliwości twórcze. Jest to szczególnie ważne w odniesieniu do dzieci i młodych ludzi - podkreśla Anna Rywczyńska z NASK, Koordynator Polskiego Centrum Programu Safer Internet…<<<.

 

>>>Zgłosiliśmy inicjatywę - znajdź ją!!!<<<

Wszelkie informacje o przebiegu Dnia Bezpiecznego Internetu 2015 publikowane są w serwisie www.dbi.pl oraz www.dzieckowsieci.pl. Dzieci znajdą też informacje o DBI w serwisie www.sieciaki.pl

 

 
 
spot DBI
 

Dbaj o Fejs

Kursy e-learing dotyczące bezpieczeństwa w internecie - ukończ kurs

puzzle

 nowa

 www.bezpiecznieonline.pl

Kto jest Online?

Odwiedza nas 84 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour