sportowyy.jpg

Gazem na lekcje

29 maja uczniowie trzech klas uczestniczyli w lekcji na temat gazu łupkowego. Zajęcia prowadzone były przez pana Marka Boguckiego - studenta piątego roku wydziału geologii Uniwersytetu Warszawskiego, a przygotowane przez Państwowy Instytut Geologiczny. Pozwoliły uczniom poznać genezę, zasoby w Polsce i możliwości wykorzystania tego alternatywnego źródła energii. Uczestnicy zajęć obejrzeli prezentację, film oraz  rozwiązywali zadania przygotowane w formie kart pracy.

 


 

Nasz sukces w III Rejonowym Konkursie Historycznym

28 maja miał miejsce w Archiwum Państwowym w Płocku III Rejonowy Konkurs Historyczny "Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu", którego byliśmy współorganizatorem.                                                          

 

Drużyna naszego gimnazjum w składzie: Natalia Czerniak i Maciej Golus zajęła II miejsce.

                                                                                                                                       Gratulujemy                                                                                                 


 

Wspomnienia ze Szkolnego Festiwalu Projektów


 

Szkolny Festiwal Projektów w naszym gimnazjum odbył się w dniach 26 - 28 maja. Tematyka projektów była różnorodna. Dużym zainteresowaniem cieszyły się sportowe, np. prezentujące ciekawe dyscypliny. Uczniowie zafascynowani fizyką przedstawili m.in. projekt „siły w przyrodzie", a „zapaleni” chemicy opowiedzieli nam o wpływie konserwantów na zdrowie człowieka. Poznaliśmy też tajniki kuchni włoskiej, postać św. Patryka oraz zwyczaje świąteczne w krajach niemieckojęzycznych. Humaniści zaprezentowali nam znanych i lubianych płocczan. „Królowa nauk” - matematyka zawładnęła umysłami uczniów, którzy wyjaśnili nam twierdzenie Pitagorasa i inne…

 

>>>więcej zdjęć<<<


 

UWAGA!!!

Szanowni Rodzice
27 maja  (środa) 2015r. godz. 1630
odbędą się zebrania rodziców z wychowawcami.    

                                                                      Zapraszamy

 "Dzień Otwarty" - godz. 1600 -1800

 Dyrektor szkoły

 


Włączamy się w obchody 15-lecia Instytutu Pamięci Narodowej

W czwartek 21 maja uczniowie naszego gimnazjum wysłuchali wykładów na temat: "Dowódcy Armii Krajowej" oraz "Maj 1945 - wyzwolenie?" wygłoszonych przez Pawła Kosińskiego oraz Urszulę Martyńską.

Główne atrakcje obchodów 15-lecia IPN-u miały miejsce w sobotę 23 maja. W naszym gimnazjum odbył się Festiwal gier planszowych oraz warsztaty plastyczne z wykorzystaniem gier i komiksów wydanych przez IPN.

Jednocześnie na terenie kompleksu rekreacyjnego parafii św. Benedykta prezentowano grupy rekonstrukcji historycznych "Od Władysława Hermana do Żołnierzy Wyklętych". Pokaz cieszył się dużym zainteresowaniem zarówno uczniów, jak i nauczycieli naszej szkoły.

Na pikniku gościliśmy przedstawicieli gminy Inowrocław z panem wójtem - Tadeuszem Kacprzakiem oraz dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół.


Społeczność Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku
serdecznie zaprasza Rodziców i Absolwentów
na festiwal gier planszowych "Zagrajmy Razem",
który odbędzie się w ramach Pikniku historycznego IPN-u w sobotę w godz. 1000 -1400.

Obok szkoły, na terenie parafii św. Benedykta zaprezentują się grupy rekonstrukcji historycznej z całej Polski.

Szczegółowe informacje na stronie: Instytutu Pamięci Narodowej

 


Jest nam niezwykle miło przekazać informację o uzyskaniu przez uczennicę Natalię Michalak tytułu laureata w Etapie Regionalnym XII Gimnazjalnej Olimpiady Wiedzy Ekologicznej. Konkurs odbył się 15 maja w Zespole Szkół nr 5 w Płocku pod patronatem Prezydenta Miasta Płocka Andrzeja Nowakowskiego. W konkursie uczestniczyło 143 uczniów z 53 gimnazjów z Płocka oraz z powiatów: ciechanowskiego, gostynińskiego, nowodworskiego, płockiego, pułtuskiego, sierpeckiego, sochaczewskiego, żuromińskiego.

Gratujemy! Życzymy dalszych sukcesów!

 


 

III Rejonowy Konkurs Historyczny
„Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu”

Archiwum Państwowe w Płocku, Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku i Stowarzyszenie Archiwistów Polskich Oddział w Płocku zapraszają uczniów gimnazjów z terenu Płocka oraz powiatów: płockiego, sierpeckiego i gostynińskiego i ich nauczycieli do wzięcia udziału w III edycji Rejonowego Konkursu Historycznego „Źródła historyczne bogactwem kulturowym narodu”.

Więcej informacji na stronie internetowej:  Archiwum Państwowe w Płocku 

 

 


 

 

Rozdanie nagród zwycięzcom XI edycji Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej

20 maja w auli Urzędu Miasta Płocka miało miejsce rozdanie nagród zwycięzcom XI edycji Międzyszkolnej Ligi Przedmiotowej. Z naszego gimnazjum uhonorowani zostali laureaci z biologii i historii oraz ich opiekunowie.

                                                                                                                                                                                  Gratulujemy!

    

 


Na górskim szlaku

W dniach 11-15 maja uczniowie klas: Ia, IIb, IIIc wraz z opiekunami
wyruszyli  na wyprawę szlakiem południowej Polski.

Pierwszym punktem wycieczki był pobyt w obozie koncentracyjnym Auschwitz-Birkenau. Obecność na jednym z największych cmentarzy świata - symbolu ludobójstwa, wprowadziła nas w zadumę. Kolejne dni upłynęły nam na zwiedzaniu okolic Zakopanego. Piękno polskich Tatr podziwialiśmy z Gubałówki i Butorowego Wierchu, na który wjechaliśmy wyciągiem krzesełkowym. Stanęliśmy też na szczycie Wielkiej Krokwi - znanej wszystkim skoczni narciarskiej. Podążając szlakami Tatrzańskiego Parku Narodowego dotarliśmy do Morskiego Oka. Byliśmy też w Sanktuarium Matki Bożej Fatimskiej na Krzeptówkach, którego wnętrze zrobiło na nas ogromne wrażenie. Wizytę w „zimowej stolicy Polski” zakończyliśmy spacerem po Krupówkach. W dniu wyjazdu odwiedziliśmy Wadowice - miasto patrona naszej szkoły - Jana Pawła II.

Przez cały czas dopisywała nam piękna pogoda i dobry humor.

 >>>więcej zdjęć<<<


 

Wyprawa na Mazury

W dniach 11 - 13 maja uczniowie klas: Ia, Ib i IIIa wzięli udział w wycieczce na Mazury. Naszą wyprawę rozpoczęliśmy od zwiedzania Muzeum Budownictwa Ludowego w Olsztynku. Następnie w hucie szkła artystycznego dowiedzieliśmy się, jak wygląda proces wyrobu ozdób szklanych. Kolejną atrakcją wycieczki była wizyta w XIV-wiecznym zamku w Reszlu. Niepowtarzalna, tajemnicza atmosfera starego zamczyska, gotyckie wnętrza, urokliwe miasteczko u stóp warowni i piękne, mazurskie krajobrazy - wszystko to stworzyło klimat, którego łatwo się nie zapomina. Następnie zwiedziliśmy Park Zabytków Warmii i Mazur w Gierłoży. Podziwialiśmy znajdujące się tam miniatury obiektów, eksponaty historyczne i archeologiczne. Kolejnym etapem wycieczki był pobyt w Wilczym Szańcu - legendarnej kwaterze Hitlera. Ostatnimi atrakcjami wycieczki były: spływ łodziami po Krutynii i zwiedzanie Galindii.


 

 70. rocznica zakończenia II wojny światowej

8 maja wzięliśmy udział w uroczystym apelu oraz złożyliśmy kwiaty i zapaliliśmy znicze z okazji 70. rocznicy zakończenia II wojny światowej na Miejscu Pamięci Narodowej - grobie żołnierzy poległych w obronie Płocka we wrześniu 1939 roku oraz przy Dębie Pamięci.

 


  Drogi Szóstoklasisto! Szanowny Rodzicu!


Trwa nabór do klas I naszego Gimnazjum.

Składanie wniosków od 13 kwietnia do 8 maja 2015r. do godz. 15.00 przez strony internetowe:

https://gimnazja-plock.nabory.pl/
lub

Płocki Portal Oświatowy

Szczegółowe informacje zawarte zostały również w lewym panelu naszej strony: Rekrutacja/Gimnazjum.

Czekamy na Was!

 * W razie trudności z wypełnianiem wniosków w systemie rekrutacyjnym
zapraszamy do naszego gimnazjum w godz. 8.00 - 15.00.

 


 

Ogólnopolska Karta Dużej Rodziny

Karta Dużej Rodziny przysługuje rodzinom zamieszkałym na terenie miasta Płocka z przynajmniej trójką dzieci, niezależnie od dochodu. Karta jest wydawana bezpłatnie, każdemu członkowi rodziny zamieszkałemu na terenie Płocka. Rodzice mogą korzystać z karty dożywotnio, dzieci do 18 roku życia lub do ukończenia nauki, maksymalnie do osiągnięcia 25 lat. Osoby niepełnosprawne otrzymają kartę na czas trwania orzeczenia o niepełnosprawności.

Karta oferuje system zniżek oraz dodatkowych uprawnień. Jej posiadacze będą mieli możliwość korzystania z katalogu oferty kulturalnej, rekreacyjnej lub transportowej na terenie całego kraju. Wykaz jednostek oraz wykaz zniżek dostępna jest na stronie: www.rodzina.gov.pl/duza-rodzina

 


 

"Ze wszystkich sił" - Spotkajmy się znów w kinie!

 


 

W tym tygodniu obchodzimy kilka świąt, które są dniami wolnymi od pracy.

1 maja  -  Święto Pracy, szczególnie uroczyście obchodzone w okresie historycznym PRL,

2 maja -  Dzień Flagi Rzeczpospolitej Polskiej,

3 maja -  rocznica uchwalenia Konstytucji Trzeciego Maja - Święto ustanowione przez Sejm Czteroletni, nazywany Wielkim na pamiątkę uchwalenia pierwszej Konstytucji nowoczesnej Europy, co miało miejsce właśnie 3 maja 1791r. w Warszawie.

 

W przeddzień Świąt Narodowych zebraliśmy się na uroczystym apelu. Przypomniano nam historię Święta Pracy, Dnia Flagi oraz Święta Konstytucji Trzeciego Maja. By bardziej wprowadzić nas w klimat oświecenia, akademię prowadzili uczniowie ubrani w stroje noszone przez mężczyzn w tej epoce.

 Zachęcamy do udziału w patriotycznych uroczystościach organizowanych na terenie miasta.

Kto jest Online?

Odwiedza nas 76 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour