szachy1.jpg

To już wakacje, dlatego zwracamy się z prośbą do rodziców oraz gimnazjalistów, aby uczynili wszystko, by te wakacje były przede wszystkim bezpieczne. Prosimy, wypoczywajcie z rozwagą. Aby przypomnieć uczniom zasady bezpiecznego spędzania wolnego czasu, podajemy link do portalu tematycznego, wystarczy tylko kliknąć, aby dowiedzieć się o  niebezpieczeństwach zagrażających Wam podczas trwania wypoczynku. Pamiętajcie udane wakacje – to bezpieczne wakacje!!!


Uroczyste zakończenie
Roku Szkolnego 2014/2015
w Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku

 26 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2014/2015 i pożegnaliśmy kolejny rocznik absolwentów. Akademia rozpoczęła się od wspólnego odśpiewania hymnu państwowego, po czym nastąpiło przekazanie sztandaru uczniom klas drugich. Następnie pani dyrektor Elżbieta Chmura powitała wszystkich zebranych i podsumowała mijający rok szkolny.

Jak zwykle było bardzo dużo nagród, dyplomów i wyróżnień.

Dyplom "Srebrna Tarcza" oraz świadectwo ukończenia szkoły z wyróżnieniem otrzymali uczniowie, którzy mogli poszczycić się średnią ocen 5,0 i powyżej, wzorowym zachowaniem oraz znakomitym wynikiem na egzaminie gimnazjalnym (co najmniej 80%).

  1. Natalia Michalak
  2. Bartosz Czekaj
  3. Maciej Golus

Rodzicom tych uczniów wręczono listy gratulacyjne.

Bartosz Czekaj otrzymał również nagrodę za uzyskanie najwyższego wyniku na egzaminie gimnazjalnym.

Dodatkowe nagrody odebrali: Laureat i Finalistki Konkursów Przedmiotowych organizowanych przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty:

  1. Bartosz Czekaj - Laureat Wojewódzkiego Konkursu z Wos-u
  2. Justyna Czerniak  - Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
  3. Natalia Michalak  - Finalistka Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego

Dyplomami uhonorowani zostali również najlepsi sportowcy oraz uczniowie, którzy wykazali się aktywnością w Samorządzie Uczniowskim. Wręczono dyplomy za osiągnięcia w konkursie fotograficznym, literackim i za działalność w bibliotece szkolnej. Uczniowie, którzy systematycznie uczęszczali na zajęcia i nie opuścili żadnego dnia nauki otrzymali Dyplomy "Gwiazdy Frekwencji".

Po części oficjalnej uczniowie klas III i ich rodzice złożyli serdeczne podziękowania dyrekcji, radzie pedagogicznej i wszystkim pracownikom szkoły. Drugoklasiści zaś ciepło pożegnali starszych kolegów.

Na zakończenie pani dyrektor podziękowała wszystkim za pracę w minionym roku szkolnym i życzyła słonecznych i bezpiecznych wakacji.

 

                                                                                                                               Do zobaczenia we wrześniu!!!

>>>więcej zdjęć<<<


 

Uroczyste zakończenie

Roku Szkolnego 2014/2015

w Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku

odbędzie się 26 czerwca 2015r. o godz. 9.00.

Dyrektor Szkoły

 

 


 

 

Kiermasz podręczników

Nauczyciel bibliotekarz zaprasza na kiermasz podręczników.
Odbędzie się on w środę 24 czerwca w godz. 10.35 – 11.00 (w trakcie długiej przerwy)
w czytelni szkolnej.

 


 

 Bal Absolwenta 2015

Tradycją naszego gimnazjum stało się organizowanie w ostatnich dniach roku szkolnego Balu Absolwenta. Spotykają się na nim uczniowie klas trzecich, dyrekcja szkoły, nauczyciele i rodzice. Uroczysty bal przedstawiciele trzecioklasistów rozpoczęli staropolskim polonezem, po którym wszyscy dali się porwać muzyce. Wspólnej zabawie nie było końca.

>>>więcej zdjęć<<<

 


 

Gościliśmy przedstawicieli Gimnazjum  im. Jana Pawła II w Żalinowie

16 czerwca naszą szkołę odwiedzili uczniowie wraz z dyrekcją i nauczycielami z Gimnazjum im. Jana Pawła II w Żalinowie. Goście zwiedzili naszą placówkę, rozegrali mecz piłki siatkowej i wzięli udział w zawodach sportowych.

Druga część pobytu to zwiedzanie prastarego Płocka. Wspólnie odwiedziliśmy Muzeum Diecezjalne, obejrzeliśmy wystawę "X wieków Płocka" w Muzeum Mazowieckim, spacerowaliśmy uliczkami Starego Miasta, byliśmy w płockiej katedrze i na Wzgórzu Tumskim. Ostatnim punktem wycieczki było odwiedzenie ogrodu zoologicznego.

 


 

Nasze pasje – nasz sukces

   

W Młodzieżowym Domu Kultury w Płocku ogłoszone zostały wyniki konkursu fotograficznego: „Jej portret. Jego portret”. Jury, w którym zasiedli płoccy fotografowie, wybrało spośród 54 prac nadesłanych z całej Polski najlepsze zdjęcia. W kategorii: szkoły podstawowe i gimnazja II miejsce (pierwszego nie przyznano)  zdobyła  uczennica naszego gimnazjum z klasy IIa - Zofia Milewska za portret swojej babci.

W Publicznym Gimnazjum w Bodzanowie odbyło się wręczenie nagród w III edycji Powiatowego Konkursu Plastyczno - Fotograficznego pod hasłem: „Jesteś moim przyjacielem” pod patronatem Wójta Gminy Bodzanów.  Wśród nagrodzonych fotografii znalazło się zdjęcie wykonane przez Paulinę Rogalską – uczennicę klasy IIIa.

Uczennica ta zajęła też I miejsce w konkursie fotograficznym: „Z rodziną i przyjaciółmi w ZOO” zorganizowanym przez  Płocki Ogród Zoologiczny i Gimnazjum nr 5 w Płocku.

 

                Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów

  Dzień Dziecka inaczej – biwak w Koszelówce

1-2 czerwca to dni, w których uczniowie klasy IIIc przeżyli ciekawe, pełne przygód chwile. Mając na celu poznanie walorów turystyczno – krajoznawczych naszego regionu oraz integrację młodzieży uczestniczyliśmy w biwaku zorganizowanym w pobliskiej Koszelówce. Piękna okolica, atrakcje turystyczne oraz obecność jeziora zachęcały do zabaw na świeżym powietrzu i spacerów. Wieczór przyniósł nam niespodzianki: dyskotekę oraz ognisko. Wspólnej zabawie nie było końca.

>>>więcej zdjęć<<

 

Kto jest Online?

Odwiedza nas 70 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour