pozegnanie1.jpg

 Świętujemy Dzień Chłopaka

Dzień Chłopaka to okazja do wspólnego świętowania całej społeczności naszego gimnazjum. Atrakcji było wiele. Propagując zdrowy styl życia uczniowie wybranych klas wyruszyli na pieszą wędrówkę na Stare Miasto.

Pierwszy przystanek to Książnica Płocka przy ulicy Kościuszki. Uczniowie klasy IIIb uczestniczyli w prelekcji na temat życia i twórczości księdza Jana Twardowskiego oraz obejrzeli wystawę poświęconą temu poecie zatytułowaną "...przez wąską szczelinę zdziwienia...".

 

Wszyscy dotarliśmy do kina "Przedwiośnie". Obejrzeliśmy tam film akcji zatytułowany "Everest" oparty na faktach jednej z najtragiczniejszych w historii wypraw na Mount Everest.

 


 

 


Koncert edukacyjno - kameralny:
 
"Z testamentu pradziadów - spotkanie z polonezem
w 250. rocznicę urodzin księcia Michała Kleofasa Ogińskiego"

21 września uczestniczyliśmy w koncercie edukacyjno – kameralnym "Z testamentu pradziadów - spotkanie z polonezem w 250. rocznicę urodzin księcia Michała Kleofasa Ogińskiego". Młodzież wysłuchała utworów w wykonaniu pani Anny Gut na klarnecie, której akompaniował pan Stanisław Psarski.

Uczniowie podziwiali występ przedstawicieli zespołu "Mazovia", którzy zatańczyli do muzyki Wojciecha Kilara. Młodzi gimnazjaliści spróbowali też swoich sił w tańcu i wykonali kilka podstawowych figur poloneza.

 


Sprzątanie świata - Polska 2015

„Sprzątanie świata - Polska" jest częścią międzynarodowego ruchu na rzecz ochrony środowiska Clean up the World wywodzącego się z Australii. Uczestniczy w nim blisko 40 mln. wolontariuszy z ponad czterdziestu krajów na całym świecie. W Polsce akcję tę zainicjowała w 1994 rokuMira Stanisławska-Meysztowicz, założycielka Fundacji Nasza Ziemia.

„Wyprawa - poprawa” - pod takim hasłem ruszyła tegoroczna akcja Sprzątanie świataPolska. W ramach tej edycji kampanii zwraca się uwagę na rolę, jaką każdy z nas może odegrać w tworzeniu i funkcjonowaniu systemu gospodarowania odpadami komunalnymi w gminie.

Młodzież naszego gimnazjum pod przewodnictwem nauczycielki biologii również włączyła się w tę akcję.  Uczniowie wyruszyli na teren naszego osiedla, by porządkować najbliższą okolicę. Mamy nadzieję, że nie będzie to tylko jednorazowa akcja. Musimy pamiętać, że naszym obowiązkiem jest dbanie o stan środowiska naturalnego każdego dnia.

 


Nasi gimnazjaliści dopalili dopalaczom -
 udział w akcji "Dopalacze kradną życie"

17 września wzięliśmy udział w przedsięwzięciu mającym na celu edukowanie gimnazjalistów w zakresie przeciwdziałania zażywaniu dopalaczy. W Szkole Wyższej im. Pawła Włodkowica w Płocku wysłuchaliśmy prelekcji poprowadzonej przez przedstawicieli płockich służb mundurowych na temat wpływu dopalaczy na zdrowie młodych ludzi. Następnie wzięliśmy udział w konkursach i pokazach propagujących zdrowy styl życia.

 


 

 

Przedstawiciel naszego gimnazjum w 4. Półmaratonie Dwóch Mostów

W niedzielę 13 września ok. 800 osób stanęło na starcie 4. Półmaratonu Dwóch Mostów.
Wśród nich był nauczyciel wychowania fizycznego z naszego gimnazjum - pan Tomasz Śmiechowski. Przebiegł on trasę ponad 21 km.

                                                                                                                                                                                                                                                  Gratulujemy!

 


 

Bierzemy udział  w 4. edycji ogólnopolskiej akcji Narodowe Czytanie!

5 września uczestniczyliśmy w Narodowym Czytaniu fragmentów "Lalki" Bolesława Prusa.
Uroczystość rozpoczął prezydent miasta Płocka Andrzej Nowakowski, który serdecznie nas powitał.

 W Izabelę Łęcką wcieliła się Katarzyna Lewandowska, partię Florentyny odczytała Julia Swat a narratorem była Julia Bieniek.
Podczas czytania towarzyszyli nam uczniowie z płockich szkół i wraz z nami zagłębili się w ciekawej lekturze.

 

  

 

Dyrektor i Wychowawcy

zapraszają Rodziców
na zebranie ogólnoszkolne oraz zebrania klasowe
w dniu 10 września 2015r. o godz. 16.30.

 

 


 Inauguracja roku szkolnego 2015/2016

1 września rozpoczęliśmy nowy rok szkolny 2015/2016. Pierwszą częścią tej uroczystości było spotkanie uczniów z radą pedagogiczną. Dyrektor szkoły – pani Elżbieta Chmura przywitała wszystkich zebranych, a w szczególności uczniów klas pierwszych i ich rodziców. Następnie najzdolniejszej młodzieży naszej szkoły wręczono Listy Gratulacyjne Prezydenta Miasta Płocka za wyniki w nauce w roku szkolnym 2014/2015. Na zakończenie dyrektor szkoły podała kilka ważnych informacji dotyczących pracy gimnazjum w nadchodzącym roku szkolnym.

Druga część uroczystości miała charakter patriotyczny i odnosiła się do upamiętnienia 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej. Po krótkiej części artystycznej udaliśmy się na pobliski cmentarz parafialny, by przy Grobie Nieznanego Żołnierza uczcić pamięć wszystkich, którzy oddali swoje życie w obronie Ojczyzny.

 


 

 

Kiermasz podręczników

Nauczyciel bibliotekarz zaprasza na kiermasz podręczników.
Odbędzie się on w czwartek 3 września w godz. 10.35 – 11.00 (w trakcie długiej przerwy)
w czytelni szkolnej.

 

 


Uroczyste rozpoczęcie roku szkolnego 2015/2016

w Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku

1 września 2015r. o godz. 9.00

Dyrektor Szkoły

 

Po uroczystej Inauguracji Roku Szkolnego odbędą się spotkania uczniów klas I z wychowawcami:

- Ia - Monika Boćkowska (sala nr 11),
- Ib - Monika Lubińska (sala nr 4),
- Ic - Elżbieta Misiak (sala nr 22).

Uczniowie klas II i III z wychowawcami udadzą się na miejscowy cmentarz, wezmą udział w obchodach 76. rocznicy wybuchu II wojny światowej przy mogile żołnierzy poległych w obronie Płocka we wrześniu 1939r.

 


UWAGA GIMNAZJALIŚCI KLAS I W ROKU SZKOLNYM 2015/2016!!!

Informujemy, że w budynku szkoły dostępne są listy uczniów z podziałem na klasy.
Zostały one zamieszczone na szkolnej tablicy ogłoszeń.
Zainteresowanych zachęcamy do zapoznania się z nimi.

Dyrektor szkoły
Elżbieta Chmura


 Archiwum:

Rok Szkolny 2014/2015 >>>   wrzesień 2014  październik 2014 listopad 2014  grudzień 2014  styczeń 2015  luty 2015   marzec 2015  kwiecień 2015  maj 2015  czerwiec 2015  

Rok Szkolny 2013/2014 >>>   wrzesień 2013   październik 2013   listopad 2013   grudzień 2013  styczeń 2014   luty 2014  marzec 2014  kwiecień 2014  maj 2014  czerwiec 2014             

Rok Szkolny 2012/2013 >>>   wrzesień  październik  listopad  grudzień  styczeń  luty marzec   kwiecień   maj  czerwiec      

Kto jest Online?

Odwiedza nas 72 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour