zjazd2jpg.jpg

"Bezpieczeństwo dzieci w sieci" - szkolenie rodziców

27 stycznia przeprowadzono w naszym gimnazjum szkolenie dla rodziców na temat bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie. Przedstawiono skalę zagrożeń, na które młodzi ludzie narażeni są w sieci. Zachęcono do odwiedzenia platformy e-learning "dziecko w sieci". Zwrócono uwagę na skrzynkę pocztową szkoły, na którą można kierować pytania w sprawie zagadnień związanych z bezpieczeństwem on-line naszych gimnazjalistów. Poinformowano rodziców, że wszystkie informacje związane z tym tematem dostępne są na stronie internetowej szkoły w panelu e-bezpiecznik.

Na zakończenie spotkania uczniowie naszego gimnazjum wystawili scenki profilaktyczne poruszające problem bezpieczeństwa dzieci i młodzieży w Internecie.

 


Szanowni Rodzice!

Zapraszamy w środę 27 stycznia o godz. 16.30
na zebranie podsumowujące I semestr roku szkolnego 2015/2016.

                                                                                              Dyrektor szkoły


Jakub Krawczyk laureatem Wojewódzkiego Konkursu Historycznego!

W grudniu odbył się finał Wojewódzkiego Konkursu Historycznego. Gimnazjum nr 3 w Płocku reprezentował Jakub Krawczyk (kl. IIIa), uczeń który w pięknym stylu pokonywał poprzednie etapy konkursu, awansując do wspomnianego finału. Ciężka praca, mnóstwo rozwiązanych testów, wiele godzin spędzonych nad  książkami przyniosły oczekiwany rezultat.

Jesteśmy z Kuby dumni! Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Szanowni Państwo,

w związku z tym, iż rusza kolejna edycja programu STYPENDIA MIEJSKIE poniżej zamieszczamy adres strony internetowej, na której znajdują się informacje niezbędne do złożenia wniosku.

 http://zjoplock.pl/stypendia.html

Wnioski należy składać najpóźniej do 15.02.2016r. u pedagoga/psychologa szkolnego ewentualnie w sekretariacie szkoły.

 


24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!

 W niedzielę 10 stycznia już po raz 24 zagrała Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy.
W tym roku zbieraliśmy pieniądze na zakup urządzeń medycznych dla oddziałów pediatrycznych
oraz na zapewnienie godnej opieki medycznej seniorów.

Wśród wolontariuszy, którzy wyszli na ulice polskich miast było siedem uczennic naszego gimnazjum:
Kinga z kl.IIIa, Julia i Wiktoria z kl.IIIb oraz Wiktoria, Julia, Karolina i Olga z kl.IIIc.
Mimo niesprzyjającej aury kwestowały one od rana na terenie Płocka.
Łącznie udało im się zebrać kwotę ok. 1200 zł.

Za rok też włączymy się w tę akcję. Będziemy "grać" do końca świata i o jeden dzień dłużej...


"W G3 każdy o tym powie, że Płocczanki łyk - to zdrowie"

"Płocczanka prosto z kranu!" - pod takim hasłem Wodociągi Płockie zachęciły placówki oświatowe z terenu Płocka do wzięcia udziału w konkursie na poidełko. Nagroda nie byle jaka, tym bardziej, że "Płocczanka" jest zdrowa i smaczna, uzdatniona w najnowocześniejszym laboratorium w Polsce - przekonywali pracownicy wodociągów. Uczniowie naszego gimnazjum przystąpili do działania. Napisali ciekawe i humorystyczne uzasadnienie, dlaczego Wodociągi Płockie mają wybrać Gimnazjum nr 3 do programu pilotażowego montażu poidełek. Dzięki talentowi literackiemu i pomysłowości naszych uczniów znaleźliśmy się wśród wyróżnionych placówek oświatowych i otrzymaliśmy poidełko ze zdrową wodą "Płocczanką".

 


Uprzejmie informujemy, iż w naszym gimnazjum istnieje możliwość korzystania z darmowych zasobów e-podręczników MEN. Mają one być odpowiedzią na potrzeby uczniów i wyzwania nowoczesnej, cyfrowej szkoły. To tu - w Sieci, uczniowie szukają informacji, inspiracji, wymieniają się wiadomościami i doświadczeniami. E-podręczniki to całe środowisko uczenia się i nauczania. Dają one możliwość pracy w zespołach i dopasują się do indywidualnego stylu nauki. W przyszłości każdy uczeń lub nauczyciel na swoim indywidualnym koncie – profilu (po zalogowaniu) będzie mógł gromadzić własne materiały, dzielić się nimi, tworzyć autorskie wersje podręcznika (dostęp do zasobu jest możliwy ze szkolnej strony - ikonka epodręczniki.pl).

Przypominamy również, że w naszej placówce został wdrożony e-dziennik, w którym każdy rodzic - może na bieżąco śledzić postępy swojego dziecka, sprawdzać terminy i zakres planowanych sprawdzianów oraz kartkówek, a także śledzić informacje w kalendarzu klasowym i szkolnym. Aby korzystać z e-dziennika należy zgłosić się do wychowawcy klasy i odebrać login i hasło do konta w e-dzienniku, zapoznać się z podstawowymi zasadami bezpiecznego użytkowania systemu znajdującymi się w dolnej części okna logowania, zalogować się na indywidualne konto zabezpieczone hasłem (dostęp do zasobu jest możliwy również ze szkolnej strony - ikonka Dziennik).

Zachęcamy do częstego korzystania z w/w zasobów oraz naszej strony internetowej.


Kto jest Online?

Odwiedza nas 67 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour