pozegnanie1.jpg

 

Za nami już 24. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy!!!

31 marca w Orlen Arenie Prezydent Płocka podziękował wszystkim osobom i instytucjom zaangażowanym w tegoroczny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Dzięki ich szlachetnym sercom podczas zbiórki udało się zebrać ponad 218 tysięcy złotych. Udział wzięło kilkaset osób, wśród nich wolontariusze i uczniowie zaangażowani w organizację koncertu WOŚP w naszym gimnazjum pod opieką p. Moniki Lubińskiej.
Był także ogromny tort z logo WOŚP i dyplomy od prezydenta dla wszystkich wolontariuszy.

 


 

„Święta Wielkiej Nocy to cząstka Wieczności, promyk
Zmartwychwstania w naszym niełatwym często życiu”

ksiądz Jan Twardowski

Z okazji Świąt Wielkanocnych

całej Społeczności Szkolnej, Absolwentom i Sympatykom naszego Gimnazjum życzymy radosnego, wiosennego nastroju oraz serdecznych spotkań w gronie rodziny i przyjaciół. Niech wiara, nadzieja i miłość przesłoni troski dnia codziennego. Oby życie odradzające się w świecie i w każdym z nas stało się tak barwne, jak pisanki na wielkanocnym stole.  

Dyrekcja Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku


*Przerwa świąteczna trwa od 24 marca (czwartek) do 29 marca (wtorek).


Szanowni Rodzice!

Zapraszamy na „Dzień otwarty dla rodziców"
16 marca 2016r. (środa), godz. 1600 -1800.

Rodziców uczniów kl. I zapraszamy na spotkanie profilaktyczne w ramach projektu „Bezpieczna szkoła”.

Dyrektor szkoły


 

Uwaga! Konkurs!

Gimnazjum nr 3 w Płocku zaprasza uczniów klas IV – VI szkół podstawowych
do udziału w Konkursie na Plakat Promujący Czytelnictwo:
„Oni czytają! A Ty?”.

>>>Regulamin konkursu<<<

 


Zakończyły się wojewódzkie konkursy przedmiotowe organizowane przez Mazowieckiego Kuratora Oświaty i pod jego patronatem.  Podobnie jak w ubiegłych latach mamy się czym pochwalić.

Agata Laszuk
Finalistką Wojewódzkiego Konkursu Biologicznego
!!!

Serdecznie gratulujemy sukcesu!  Agatko jesteśmy z Ciebie dumni i cieszymy się, że Twoja pasja połączona z ciężką, dodatkową pracą dała tak wspaniałe rezultaty. 


5 marca odbyły się eliminacje miejskie
XXIX Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej „Młodzież zapobiega pożarom”.
Uczennica klasy IIIa - Kinga Petrykowska zdobyła II miejsce.

Serdecznie gratulujemy!


 

Spotkanie z pisarką – panią Barbarą Kosmowską

3 marca w Filii nr 1 Książnicy Płockiej odbyło się spotkanie z Barbarą Kosmowską – autorką książek dla młodzieży, które cieszą się pochlebnymi opiniami zarówno krytyków, jak i czytelników. Uczestniczyli w nim uczniowie klasy IIIa i IIIb wraz z opiekunami. Na wstępie pisarka opowiedziała z pewną dozą humoru o swoim życiu osobistym, o początkach swojej drogi literackiej, o karierze naukowej oraz przedstawiła kilka napisanych przez siebie książek. Następnie z sali popłynęły pytania, na które pani Barbara odpowiadała z wielkim entuzjazmem. Na zakończenie można było kupić książki napisane przez bohaterkę spotkania i otrzymać od Niej autograf.


 Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”   

Obchodzony jest corocznie 1 marca od 2011 roku. Dzień ten upamiętnia żołnierzy antykomunistycznego i niepodległościowego podziemia. Przez całe lata PRL-u nazywano ich ,,zaplutymi karłami reakcji”, a wszystkie niepodległościowe organizacje, do których należeli, określano jako ,,Faszystów”, czy  bandy reakcyjne  spod znaku Narodowych Sił Zbrojnych. W zamian za ofiarną walkę wielu z Nich poległo, innych zamęczono w więzieniach ciągłymi przesłuchaniami i torturami, a jeszcze inni po okrutnych śledztwach przechodzili pokazowe procesy, których wyrok był oczywisty - natychmiastowo wykonana kara śmierci.

Chcąc oddać cześć „Żołnierzom Wyklętym” zorganizowaliśmy krótki apel oraz przygotowaliśmy tablicę upamiętniającą tych bohaterów.

 


Apel podsumowujący działania w Miesiącu Bezpiecznego Internetu

Zwieńczeniem tegorocznych działań związanych z Dniem Bezpiecznego Internetu był apel, którego przewodnie hasło brzmiało: „Lepszy Internet zależy od Ciebie”. Młodzież obejrzała filmy edukacyjne i scenki profilaktyczne poruszające temat cyberprzemocy, hejtu, piractwa w Sieci oraz innych zagrożeń płynących z Internetu. Poznała też drużynę niebezpiecznych Sieciuchów buszujących w Internecie.

 


 

Nasi Wybitni!!!

1 marca podczas uroczystego apelu wyróżniono ucznia naszej szkoły - Jakuba Krawczyka, który został laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego z Historii. Uczeń otrzymany dyplom powiesił na "Ścianie Mistrzów".

Kolejnym punktem apelu było wręczenie najzdolniejszej młodzieży Listów Gratulacyjnych Prezydenta Miasta Płocka. Wyróżnienie to połączone ze stypendium miejskim otrzymało 20 uczniów naszej szkoły.

      

                                                                                                                                                                             Gratulujemy!!!

Kto jest Online?

Odwiedza nas 71 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour