koledow1.jpg

 

Uroczyste zakończenie

Roku Szkolnego 2015/2016

w Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku

odbędzie się 24 czerwca 2016r. o godz. 9.00.

Dyrektor Szkoły

 


BAL ABSOLWENTA 2016

 

           ,,Niech żyje bal,
           bo to życie to bal jest nad bale"

                                          Agnieszka Osiecka

 

15 czerwca uczniowie klas trzecich wzięli udział w Balu Absolwenta. Oficjalna część rozpoczęła się polonezem, co stało się już szkolną tradycją. Następnie przyszedł czas na pamiątkowe zdjęcia i wspólną zabawę. Trzecioklasiści poddali się urokowi wyjątkowego wieczoru i pokazali, że umiejętności tanecznych im nie brakuje.

 >>>więcej zdjęć<<<

 


 

STYPENDIA MIEJSKIE!!!

Aktualny wniosek znajduje się na stronie internetowej
www.ppo.zjoplock.pl


 

,,Historia jest nauczycielką życia…
Minionych wydarzeń nie można cofnąć, ale mogą być nauką na przyszłość…"

16 czerwca uczniowie klasy IIb w ramach integracji klasowej oraz edukacji kulturalno- historycznej wybrali się na wycieczkę. Pierwszy jej punkt to wizyta w kinie Przedwiośnie i objrzenie filmu ,,Alicja po drugiej stronie lustra”. Była to metaforyczna opowieść o upływającym czasie, która  urzekła młodzież efektowną animacją, fantastycznymi efektami i baśniową scenerią.

Po seansie  zawitaliśmy w mury Muzeum Mazowieckiego w Płocku. Uczniowie poznali zabytki archeologiczne  okolicy oraz dowiedzieli się o początkach osadnictwa na Mazowszu. Wysłuchali też prelekcji przewodnika na temat historii średniowiecznego Płocka.

 


 

Lekcja biologii w terenie

13 czerwca uczniowie klasy Ic i członkowie koła biologicznego wzięli udział w zajęciach terenowych. Podczas lekcji młodzież miała okazję nie tylko podziwiać piękno przyrody, ale przede wszystkim zapoznać się z florą i fauną najbliższej okolicy. Leśniczy - pani Małgorzata Włoczkowska nauczyła młodych przyrodników rozpoznawać różne gatunki drzew.

 


 

Żywa lekcja historii z Płocką Grupą Rekonstrukcyjną

W środę 8 czerwca w naszym gimnazjum  gościliśmy Płocką Grupę Rekonstrukcyjną. Jej członkowie to pasjonaci historii, którzy zajmują się odtwarzaniem życia codziennego i zwyczajów mieszkańców Polski z przełomu  XIV i XV wieku oraz  rozpowszechnianiem wiedzy historycznej. Łucznicy i rycerze zapoznali młodzież z elementami średniowiecznego uzbrojenia. Przybliżyli im tradycje, rzemiosło, militaria i życie codzienne Słowian. Chętni i odważni uczniowie  skorzystali z  możliwości  wcielenia się w postać z epoki. Walczyli, strzelali z łuku, zostali zakuci w dyby.

 


 

Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku -
szkoła z tytułem Mistrza Promocji Czytelnictwa

 

Mistrz Promocji Czytelnictwa to konkurs, w którym nagradzane są biblioteki za działania wspierające rozwój czytelnictwa. Ma on za zadanie wyróżniać „najlepsze praktyki biblioteczne” służące zwiększeniu zainteresowania książką, popularyzacji wiedzy i informacji oraz ułatwiające do nich dostęp.

Jesteśmy dumni, że nasze gimnazjum uhonorowane zostało tytułem Mistrza Promocji Czytelnictwa za niezwykle ciekawe i efektywne przedsięwzięcia promujące czytelnictwo wśród dzieci i młodzieży. Nagrodę odebraliśmy podczas konferencji ,,Zaczytani są wśród nas" zorganizowanej pod patronatem Marszałka Województwa Mazowieckiego oraz Mazowieckiego Kuratora Oświaty.

 


 

Mamy pasje - są nagrody!!!

Sukcesy fotograficzne naszych uczennic!


 

7 czerwca w Ogrodzie Zoologicznym w Płocku podsumowano XXXIX edycję  konkursu pod hasłem ,,Przyroda - Twój Przyjaciel", którego organizatorem był Zarząd Okręgu Ligi Ochrony Przyrody. Spośród 1270 prac II miejsce w kategorii ,,fotografia" zdobyła Kamila Niedbalska za  zdjęcie ,,Mój ulubiony owad".

Kolejny konkurs rozstrzygnięty został 8 czerwca. W Zespole Szkół Budowlanych nr 1 w Płocku zostały wręczone nagrody laureatom IV edycji konkursu ,,Płock - miasto przyszłości" pod honorowym patronatem Muzeum Mazowieckiego w Płocku. III miejsce w kategorii  ,,fotografia" zdobyła  Weronika Zajączkowska. To już kolejny sukces fotograficzny Weroniki w tym roku.

9 czerwca  w Ogrodzie Zoologicznym w Płocku zostały nagrodzone prace zgłoszone na konkurs fotograficzny ,,Moje ulubione zwierzę". Organizatorzy konkursu: Gimnazjum nr 5 w Płocku oraz Stowarzyszenie „Dla Młodych” postanowili przyznać wszystkie nagrody uczennicom naszej szkoły.

   

I nagroda - Julka Bieniek
II nagroda - Dagmara Kanar
III nagroda - Julka Cybart
Wyróżnienie - Zuzia Wojtalewicz

 

                                                                   


 

Szanowni Rodzice!

Zapraszamy na „Dzień otwarty dla rodziców"
8 czerwca 2016r. (środa), godz. 1600 -1800.

Dyrektor szkoły

 


Dzień Dziecka - Na sportowo! Na wesoło!

Dzień Dziecka w naszym gimnazjum upłynął pod znakiem sportu. Nauczyciele wychowania fizycznego zorganizowali zawody sportowe pod hasłem: ,,Piłka nożna dla każdego". Przy okazji dobrej zabawy nie brakowało zaciętej rywalizacji.
Najlepsze drużyny uhonorowane zostały medalami, a wszyscy uczniowie otrzymali słodkie upominki.

 

Kto jest Online?

Odwiedza nas 59 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour