mik szk.jpg

 ŚWIATOWY DZIEŃ PRAW DZIECKA

 "Nie ma dzieci - są ludzie" Janusz Korczak
20 listopada przypadała 57. rocznica uchwalenia przez Zgromadzenie Ogólne Organizacji Narodów Zjednoczonych Deklaracji Praw Dziecka oraz 27. rocznica uchwalenia Konwencji o Prawach Dziecka.

20 listopada  to również OGÓLNOPOLSKI DZIEŃ PRAW DZIECKA obchodzony w naszym kraju już po raz trzeci - ma on przypominać o tym, że dzieci są pełnoprawnymi obywatelami i przysługują im prawa, które powinny być przestrzegane.

 
Zdjęcia ze szkolnego apelu "Ogólnopolski Dzień Praw Dziecka"

Sprawdź, jakie masz prawa! Konwencja o Prawach Dziecka 

 


 


 

 W poniedziałek 21 listopada uczniowie klas trzecich uczestniczyli w spotkaniu z miłośnikami przyrody: panem Wojciechem Ożgą i panem Piotrem Statkiewiczem, którzy odkrywali przed nami tajniki świata ptaków. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy, między innymi tego, że to właśnie w okolicach Radziwia występuje największy oraz najmniejszy gatunek ptaka w Polsce. Ornitolodzy-fotograficy przypominali również o cierpliwości, która jest niezbędna w obserwowaniu i fotografowaniu fascynującego świata przyrody.

Julka - klasa IIIa


 

Szanowni Państwo,

zapraszamy w środę 16 listopada na:
· godz. 16.20 – ogólne zebranie z dyrektorem szkoły dot. reformy edukacji,

· godz. 16.30 - oddziałowe zebrania rodziców.

Ponadto:

  • Rodziców uczniów kl. II na spotkanie profilaktyczne w ramach programu „Archipelag skarbów” (profilaktyka: przemocy, korzystania z substancji psychoaktywnych, seksualności, ciąż u nastolatek, HIV/AIDS) – godz. 15.30; świetlica;
  • Rodziców uczniów kl. III na spotkanie profilaktyczne „Ustrzec dziecko – alkohol, narkotyki” – godz. 15.30; sala nr 5.

Dyrektor szkoły

 


 

DOBRA SZKOŁA!!!

Ministerstwo Edukacji Narodowej uruchomiło nowy serwis informacyjny „Dobra Szkoła” pod adresem www.reformaedukacji.men.gov.pl. W serwisie można znaleźć najważniejsze informacje na temat reformy edukacji z punktu widzenia rodzica, ucznia, nauczyciela oraz organu prowadzącego szkołę.

Dyrektor szkoły

 


 

W tym roku przypada 98. rocznica odzyskania niepodległości przez Polskę.
Pomimo, że nasz kraj zniknął z map na niespełna 123 lata, to przez cały ten czas Ojczyzna żyła w sercach Polaków.
Z okazji Narodowego Święta Niepodległości uczniowie kilku klas razem z wychowawcami odwiedzili pobliski cmentarz.
Zapaliliśmy symboliczne znicze, oddając tym samym hołd i chwilę zadumy poległym bohaterom.
W przeddzień Dnia Niepodległości uczniowie z naszej szkoły przygotowali uroczysty apel upamiętniający Ten Wielki Dzień. 11-tego listopada poczet sztandarowy naszego gimnazjum brał również udział w uroczystych, miejskich  obchodach tego święta.

 Julka - klasa IIIa

>>>więcej galeria<<<

 

"Z pieśnią przez dzieje Polski"

Zwieńczeniem obchodów Święta Niepodległości był koncert pieśni patriotycznych
w wykonaniu uczniów Szkoły Podstawowej nr 5 w Płocku,
którzy wystąpili gościnnie w murach naszego gimnazjum.

 


10 listopada Dniem Biało – Czerwonym w naszym Gimnazjum!!!

Tego dnia w swoich strojach zaakcentujmy nasze barwy narodowe: biel i czerwień.

 Zrób Kokardę Narodową

 


 

„Nie dla niskiej emisji zanieczyszczeń powietrza”

 

4 listopada gimnazjaliści wzięli udział w warsztatach pt. „Nie dla niskiej emisji”. Warsztaty odbyły się w ramach projektu edukacyjnego pn. „Nie dla niskiej emisji zanieczyszczeń powietrza” realizowanego przez Regionalne Centrum Edukacji Ekologicznej w Płocku, a współfinansowanego ze środków Samorządu Województwa Mazowieckiego.

Uczestnicy w trakcie warsztatów poznali pojęcie „niska emisja”, czyli emisja zanieczyszczeń wprowadzanych do powietrza emitorami (kominami) o wysokości do 40m. Niska emisja ma istotny wpływ na jakość powietrza, gdyż nisko usytuowane źródło emisji prowadzi do powstania wysokich stężeń zanieczyszczeń w strefie przebywania ludzi. Uczestnicy warsztatów poznali także przyczyny występowania zjawiska niskiej emisji czyli stosowanie węgla niskiej jakości oraz spalanie w domowych piecach odpadów. Uświadomiono, że spalanie odpadów w warunkach domowych jest nielegalne, a trujące związki chemiczne pochodzące z niskiej emisji przenikają do organizmu powodując szereg dolegliwości i chorób.

 Julka - klasa IIIa

           

 


 

Kto jest Online?

Odwiedza nas 49 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour