mik szk.jpg
 „Zawsze, ilekroć uśmiechasz się do swojego brata i wyciągasz do niego rękę – jest Boże Narodzenie …
Zawsze, kiedy milkniesz, by wysłuchać innych, kiedy rezygnujesz z zasad, które jak żelazna obręcz uciskają ludzi w ich samotności – jest Boże Narodzenie …
Zawsze, kiedy dajesz odrobinę nadziei tym,  którzy są przytłoczeni ciężarem fizycznego, moralnego i duchowego ubóstwa – jest Boże Narodzenie …
Zawsze, kiedy rozpoznajesz w pokorze, jak bardzo znikome są twoje możliwości i jak wielka jest twoja słabość – jest Boże Narodzenie …
Zawsze, kiedy sam, nie mając wiele, potrafisz dzielić się z innymi i obdarzasz ich radością – jest Boże Narodzenie …

Zawsze, kiedy czynisz swoje serce bezpiecznym domem dla przestraszonych, utrudzonych, odepchniętych i wzgardzonych – jest Boże Narodzenie …
Zawsze, ilekroć pozwolisz, by Bóg pokochał innych przez ciebie - zawsze wtedy jest Boże Narodzenie …”

Matka Teresa z Kalkuty

Najserdeczniejsze życzenia
miłej i pełnej radości Wieczerzy Wigilijnej.
Niech szczególna atmosfera Świąt Bożego Narodzenia
napełnia wszystkich nowymi siłami
w realizacji zamierzeń i celów,
a urok wigilijnego pojednania i spokoju oraz moc kolędy
owocują w Nowym Roku spełnieniem
składanych życzeń i własnych pragnień

 


 Święta

W naszej szkole czuć już świąteczną atmosferę. W holu szkoły stanęła piękna zielona choinka – symbol nadziei, przystrojona błyszczącymi ozdobami, które oznaczają wielkość i różnorodność łask. Świąteczna atmosfera udzieliła się całej społeczności szkolnej. Zewsząd słychać kolędy, które młodzież przygotowuje na Szkolny Dzień Talentów. Na korytarzach i w klasach panuje charakterystyczna atmosfera ciepła i dobroci wypływająca prosto z serc. Postarajmy się aby ta atmosfera została z nami także po świętach.


Tegoroczna akcja „Podziel się zabawką” zorganizowana dla Domu Samotnej Matki w Płocku – PCK zakończyła się sukcesem dzięki uczniom naszego Gimnazjum, a w szczególności wolontariuszkom: Oli Mikołajewskiej i Eli Mossakowskiej. Dowodem tego jest ilość zebranych darów, a także ich różnorodność m.in.: maskotki, gry planszowe, gry komputerowe, zabawki, nowa odzież.

 Szanowni Rodzice

zapraszamy na "Dzień Otwarty"
19 grudnia 2012r. (środa), godz. 1430 - 16
30

                                            Dyrektor szkoły


 

 

Spotkanie z absolwentem

Nasze gimnazjum organizuje spotkania z absolwentami, którzy swoją wiedzą, umiejętnościami, dotychczasowymi osiągnięciami oraz planami na przyszłość dzielą się z młodszymi kolegami.

14 grudnia miało miejsce spotkanie uczniów klas: IIIa i IIIb z absolwentem Konradem Lewandowskim. Obecnie jest on studentem Uniwersytetu Bradford na kierunku – Zarządzanie zasobami ludzkimi. Konrad opowiadał o tym, jakie warunki musiał spełnić, by móc studiować na tym uniwersytecie. Podzielił się też z młodzieżą swoimi spostrzeżeniami na temat życia studenckiego w Wielkiej Brytanii.


 

Spotkanie z historią w 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego

10 grudnia rano na wchodzących do budynku gimnazjum czekała niespodzianka: wejście do szkoły kontrolowała grupa uczniów przebranych w mundury Milicji Obywatelskiej, hełmy, z tarczami i pałkami, która sprawdzała legitymacje szkolne oraz rewidowała "osoby podejrzane”, czyli niektórych uczniów i nauczycieli. Dwuosobowy patrol MO pilnował porządku na szkolnych korytarzach i gonił spóźnionych. Ten krótki happening przygotowało Oddziałowe Biuro Edukacji Publicznej IPN w Warszawie w 31. rocznicę wprowadzenia stanu wojennego. Uczniowie wysłuchali wykładu Pana dr Tadeusza Ruzikowskiego „Stan wojenny w Warszawie i na Mazowszu”, a następnie odbyły się warsztaty Pani Magdaleny Duber „Stan wojenny według Jacka Kaczmarskiego”. Na koniec młodzież uczestniczyła w warsztatach „Papierem w system” prowadzonych przez Pana Jacka Pawłowicza. Zajęcia poświęcone były prasie niezależnej. Nasi gimnazjaliści dowiedzieli się, w jaki sposób przygotowywano gazetki podziemne i zobaczyli, jak działa podziemna drukarnia. W konspiracji młodzież rozwiesiła w budynku szkoły ulotki z hasłami: „Solidarność żyje!”, „Zima wasza! Wiosna Nasza!”. Podczas przerw z głośników pobrzmiewały pieśni okresu stanu wojennego, a wśród nich hymn Solidarności - „Mury” Jacka Kaczmarskiego.

Spotkanie z przedstawicielami IPN - galeria

Wykład i warsztaty w związku z 31. rocznicą stanu wojennego – Płock, 10 grudnia 2012


 

 UWAGA Trzecioklasiści!!!

 Próbny Egzamin Gimnazjalny
12, 13 i 14 grudnia 2012 roku


Chociaż za oknami mróz i śnieg - to w sercach gimnazjalistów ciepło, miło i serdecznie…

6 grudnia… Gimnazjum nr 3 zmieniło się nie do poznania…, gdzie się nie obejrzeliśmy, tam były: aniołki, renifery, elfy, św. Mikołaje, a nawet ich żony. Oblicza uczniów pokryły dostojne brody, a myślące naukowo łepetyny zostały przyozdobione czerwonymi czapeczkami, kojarzącymi się ze Świętym Mikołajem. A to dlatego, by pokazać, jaką ma siłę nasza wyobraźnia i dlatego, że wcześniej ogłoszono konkurs na najbardziej licznie i fantazyjnie przebraną klasę. Za pierwsze miejsce nagroda nie byle jaka - gwarantowany dzień bez kartkówek i pytania! Werdykt zostanie ogłoszony - podczas Wigilii Szkolnej! Gimnazjalny wolontariat również pracował prężnie, prowadząc zbiórkę maskotek dla domu samotnej matki. Rozgrzewając zimową aurę radosne melodie o Mikołaju i jego trudach przedświątecznych płynęły ze szkolnego radiowęzła. W takim dniu nie zabrakło też oczywiście prezentów.

 >>>Szkolne Mikołajki... więcej<<<


 

 

Szczęśliwy numer ucznia!!!

Od 6 grudnia 2012r. na wniosek Samorządu Uczniowskiego wprowadzone zostało w  naszej szkole losowanie numeru ucznia w dzienniku elektronicznym. Uczeń z wylosowanym numerem może zrezygnować z odpowiedzi ustnej lub oceny za udział w lekcji na wszystkich zajęciach w tym dniu.

Dyrektor Gimnazjum nr 3 w Płocku informuje,
iż został ogłoszony przetarg na dowóz dzieci do Gimnazjum nr 3 w Płocku do 1.01.2013r. do 31 grudnia 2013r.
Dokumenty przetargowe można pobrać ze strony:

http://www.bip.zjo.lo.pl/?app=przetargi


Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Płock

Rada Miasta Płocka uchwaliła projekt powołania Młodzieżowej Rady Gminy Płock. Zostały już określone okręgi wyborcze. Jest ich 36, czyli tyle, ile szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych, które mogą mieć swojego reprezentanta w radzie, jeśli zorganizują u siebie wybory. W związku z tym powołano w naszym gimnazjum Okręgową Komisję Wyborczą, w skład której wchodzą:

  • Martyna Jabłońska z klasy IIIa – przewodnicząca,
  • Marta Świetlik z klasy IIId – wiceprzewodnicząca,
  • Sebastian Rusicki z klasy IIId – członek komisji.

Zadaniem tej komisji jest nadzorowanie przebiegu wyborów, sprawdzenie list poparcia kandydata oraz przekazanie ich do Miejskiej Komisji Wyborczej. Swoje kandydatury wraz z wymaganymi listami poparcia zgłosiły trzy uczennice: Aleksandra Chojnacka z klasy IIIb, Patrycja Dylewska z klasy IIIb oraz Katarzyna Święcka z klasy IIIc.

Wybory do Młodzieżowej Rady Gminy Płock odbędą się 9 stycznia 2013 roku o godz. 10.35

 


 
  Szanowni Rodzice!

 więcej na: s@ferinternet_zakup_kontrolowany Rozstrzygnięcie konkursu: „Rodzina – moje korzenie i moje skrzydła”

5 grudnia przedstawiciele naszego gimnazjum uczestniczyli w warsztatach z psychologiem prowadzonych w ramach programu Książnicy Płockiej „Żyję zdrowo i bezpiecznie”. Zorganizowane one były w Bibliotece dla Dzieci im. Wandy Chotomskiej w Płocku. Kolejnym punktem programu było uroczyste rozstrzygnięcie konkursu plastycznego dla młodzieży pod hasłem: „Rodzina – moje korzenie i moje skrzydła”. Jury konkursu wyróżniło i nagrodziło prace uczniów naszej szkoły: Zofii Stryszowskiej z kl.Ib i Bartosza Czekaja z kl.Ic

     


 SZKOLNA AKCJA!!!
Uczniowie, Pracownicy szkoły i Rodzice - Pomóżmy spełnić marzenia:))

 5 grudnia to Międzynarodowy Dzień Wolontariusza, dlatego właśnie tego dnia zapraszamy całą społeczność szkolną do włączenia się w akcję "Nakręć się na pomaganie"
Jak możesz pomóc??? Zbieraj wszelkiego rodzaju plastikowe nakrętki np. po opakowaniach z napojów,  kawy, kosmetyków, chemii…

Pojemniki na nakrętki znajdują się w szatniach. WRZUCAJ I POMAGAJ!

 

 

 Nasz udział w obchodach Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych w Galerii Wisła

 

 3 grudnia po raz kolejny  Galeria Wisła stała się miejscem obchodów Światowego Dnia Osób Niepełnosprawnych. W programie imprezy były m.in. konkursy wiedzy, koncerty zespołów muzycznych, wystawy prac artystycznych osób niepełnosprawnych. W obchody tego dnia włączyła się również młodzież z naszego gimnazjum. Uczennica klasy IIIb - Aleksandra Chojnacka zaśpiewała dla osób niepełnosprawnych i innych gości piosenkę z repertuaru Maryli Rodowicz.

 


 


Wyniki Szkolnego Konkursu Fotograficznego

"Znowu przyszła jesień"

Na konkurs wpłynęło 30 prac wykonanych przez uczniów  klas I-III.
Wszystkim dziękujemy za udział w konkursie
a zwycięzcom gratulujemy:))

 Archiwum:

Rok Szkolny 2012/2013 >>>   wrzesień  październik  listopad  grudzień  styczeń  luty marzec   kwiecień   maj  czerwiec      


 

Kto jest Online?

Odwiedza nas 73 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour