szachy2.jpg

 


Do wszystkich Uczniów w naszym kraju zwróciła się Pani Krystyna Szumilas - Minister Edukacji Narodowej.
Z okazji zakończenia roku szkolnego 2012/2013 napisała:

Drodzy Uczniowie!

"Każdy Wasz rok jest ważny i niepowtarzalny, jako czas wytężonej nauki, małych i dużych osiągnięć, tworzenia planów oraz spełniania marzeń. Dzielę z Wami radość z każdego sukcesu. Kończycie zajęcia szkolne wypełnione intensywną pracą, ostatni przed wakacjami dzwonek zapowiada wytchnienie od codziennych obowiązków, a także więcej wolnych chwil na realizację pomysłów zazwyczaj odkładanych „na później".

Życzę Wam spełnienia tych planów, odpoczynku oraz poznawania nowych miejsc i ludzi. Wierzę, że pełni energii spotkacie się we wrześniu w swoich szkołach. Proszę także, abyście - korzystając ze swobody - pamiętali o zasadach bezpieczeństwa i zachowaniu rozwagi w czasie wakacji,"

Pani Minister podziękowała również Rodzicom za współpracę ze szkołami i Nauczycielom za przekazywanie młodemu pokoleniu wiedzy i niezbędnych umiejętności, jak również  rozbudzanie w nich zdolności samodzielnego myślenia, pasji poznania i tworzenia. 

 

Uroczyste Zakończenie Roku Szkolnego w Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku

>>>więcej<<<

Przed nami dwumiesięczne wakacje i na ten czas życzymy Wszystkim:

słonecznej aury,
aktywnego wypoczynku,
pięknych wakacyjnych przeżyć.

Do zobaczenia 2 września 2013 roku w szkole :-)


 Uroczyste zakończenie

Roku Szkolnego 2012/2013

w Gimnazjum nr 3 im. Jana Pawła II w Płocku

odbędzie się 28 czerwca 2013r. o godz. 9.00

Dyrekcja Szkoły

 


 

Spektakl profilaktyczny "Czerwony Kapturek na czacie" przygotowany przez uczniów naszego gimnazjum
w ramach Ogólnopolskiego Projektu Szkoła Bezpiecznego Internetu

Jestem przewodnikiem po Płocku...

W piątek 21 czerwca w Muzeum Mazowieckim w Płocku miało miejsce rozstrzygnięcie XVI edycji konkursu „Jestem przewodnikiem po Płocku”, którego organizatorami byli: Muzeum Mazowieckie i Zespół Szkół nr 1 w Płocku. Drużyna naszego gimnazjum z klasy IIIc w składzie: Aleksandra Łakoma, Karol Brągalski i Jakub Dorobek otrzymała wyróżnienie za prezentację pt. „Naj-wiślańskie spotkanie przeszłości ze współczesnością”.  Uczniowie za swoją pracę zostali nagrodzeni książkami i publikacjami wydanymi przez Muzeum Mazowieckie oraz mieli możliwość z pozostałymi uczestnikami konkursu zwiedzenia dwóch wystaw: „Secesja –wnętrza mieszczańskie” i „X wieków Płocka”.

Gratulujemy!


>>>Nr 4<<<


>>>Nr specjalny 2<<<


UWAGA!!!
Stypendia miejskie

więcej:

 plakat_2013

wniosek

uchwała


 

Przedstawienie dla przedszkolaków: „ Klasyka na wesoło ‘’

3 czerwca gościliśmy w naszym Gimnazjum dzieci z przedszkola nr 13 w Radziwiu. Zostały one zaproszone na przedstawienie przygotowane przez młodzież specjalnie dla nich z okazji Dnia Dziecka. W programie przedstawienia znalazły się wiersze znanych  i mniej znanych polskich poetów, np. D. Gellner, A. Fredry, J. Tuwima, M. Konopnickiej czy Z. Beszczyńskiej. Jednak najciekawsze dla dzieci były piosenki  takie jak: „Witaminki’’ czy „Ogórek’’ nauczyciele pamiętają je z własnego dzieciństwa. Nie zabrakło jednak współczesnych  hitów, wśród których najbardziej podobały się „Boogie Woogie’’ i „Mucha w mucholocie’’ . Zwłaszcza ta ostatnia piosenka zrobiła furorę, ponieważ poza żywa melodią i ciekawym tekstem pojawiła się także „mucha’’ w prawdziwym mucholocie! W przedstawienie zaangażowała się bardzo duża grupa młodzieży z różnych klas (głównie IIc i IIIc ). Pomysłodawcą i koordynatorem projektu była pani Magdalena Kieszkowska, natomiast dekoracje przygotowała pani Magdalena Ambroziak. Za muzyczny show występu odpowiadała pani Aleksandra Wiśniewska. Przedstawienie zakończyliśmy słodkim poczęstunkiem dla naszych małych gości i krótką dyskoteką. (autor artykułu: p. Magdalena Kieszkowska)

Dzieci były zachwycone.

 >>>więcej<<<Archiwum:

Rok Szkolny 2012/2013 >>>   wrzesień  październik  listopad  grudzień  styczeń  luty marzec   kwiecień   maj  czerwiec      


 

Kto jest Online?

Odwiedza nas 77 gości oraz 0 użytkowników.

Realizowane projekty

Zrealizowane Projekty Unijne

Inne zrealizowane projekty

Orange Colour Red Colour Blue Colour Green Colour